Trwa ładowanie...
d2p7mpe

Bridgestone dostarczy opony do elektrycznego BMW

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bridgestone dostarczy opony do elektrycznego BMW
(Zdjęcie producenta/Bridgestone)
d2p7mpe

Firma Bridgestone po raz kolejny została partnerem rozwojowym BMW, opracowując linię opon do rewolucyjnego samochodu elektrycznego i3.

Ze względu na położony na maksymalną oszczędność i wydajność nacisk inżynierowie Bridgestone musieli stworzyć zupełnie nową koncepcję ogumienia. Zaprojektowali oni technologię "ologic", która wykorzystuje synergię między dużą średnicą a wąskim bieżnikiem.

Połączenie tych dwóch elementów ma kilka zalet - większa średnica i wyższa sztywność opasowań istotnie ograniczają odkształcenia opony. Zmniejszeniu ulega zatem tarcie wewnętrzne, co przekłada się na ograniczenie zużycia energii a w konsekwencji - mniejsze opory toczenia. Wydłużona powierzchnia styku opony z nawierzchnią, nowy wzór bieżnika i mieszanka zapewniają z kolei dobrą przyczepność, zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni.

d2p7mpe

Wprowadzone na rynek wraz z modelem BMW i3 opony Ecopia EP500 ologic dostepne są w czterech rozmiarach - 155/70 R19 84Q, 175/60 R19 86Q, 155/60 R20 80Q i 175/55 R20 85Q oraz w dwóch odmianach zimowych - lamelowanych Blizzak LM-500 ologic i bezkolcowych Blizzak NV ologic.

Przedstawiciele producenta ogumienia podkreślają, że technologia "ologic" jest krokiem w kierunku realizacji jednego z celów firmy, którym jest ograniczenie emisji CO2 o 50 proc. do 2050 r.

Źródło: Bridgestone

ll/moto.wp.pl

Duży wybór opon w atrakcyjnych cenach. Darmowa dostawa. Sprawdź!

d2p7mpe

Podziel się opinią

Share

d2p7mpe

d2p7mpe