Trwa ładowanie...
dvt2wkw
Artykuł sponsorowany
bridgestone

Bridgestone Blizzak LM005, czyli nowa opona zimowa, której niestraszne trudne warunki

Największy na świecie producent ogumienia przygotował zupełnie nowy model na zbliżający się wielkimi krokami sezon zimowy. Opona, o której mowa – sygnowana symbolem LM005 – zasili szeregi zimowej serii Blizzak. Jak przystało na sztandarowy produkt klasy premium od czołowego gracza w branży, kierowcy mogą spodziewać się po tym modelu wszystkiego, co najlepsze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bridgestone Blizzak LM005, czyli nowa opona zimowa, której niestraszne trudne warunki
(Materiały prasowe)
dvt2wkw

Jaki jest przepis na zaprojektowanie niezawodnej opony zimowej? Z pewnością potrzeba do tego najnowocześniejszego zaplecza technologicznego, wielu lat doświadczeń w tworzeniu modeli sezonowych oraz przywiązania wagi do najdrobniejszych szczegółów. Wszystkie te warunki spełnia japoński koncern Bridgestone. Mistrzostwo w swoim fachu udowadnia najnowszy twór marki – Blizzak LM005.

Jeśli opona zimowa, to Blizzak

Stworzenie prawdziwie niezawodnej opony zimowej jest sporym wyzwaniem. Musi ona dawać kierowcy poczucie bezpieczeństwa, nawet podczas jazdy w trudnych warunkach – po śniegu, błocie lub lodzie. Dodatkową trudność dla ogumienia stanowią ujemne temperatury, które źle wpływają na materiał. Do pracy w bardzo niskim zakresie temperatur potrzeba specjalnej mieszanki gumowej, która zachowa odpowiednią elastyczność. Letnia opona robi się w takich okolicznościach sztywna i nie zachowuje swoich właściwości jezdnych.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Mroźna aura nie stanowi wyzwania dla Blizzaka LM005. Na jego powodzenie złożyło się ponad 30 lat pracy nad ulepszaniem modeli z serii Blizzak i technologii w nich zawartych. Pierwszy egzemplarz z japońskiej serii bezkolcowych opon zimowych ukazał się w latach 80. XX wieku. Projekt został pomyślany jako ogumienie przeznaczone dla kierowców, którzy na co dzień muszą mierzyć się z ekstremalnie nieprzyjaznymi warunkami. Inżynierowie wyszli z założenia, że jeśli ogumienie poradzi sobie w mroźnych i górzystych regionach, to sprawdzi się właściwie w każdych warunkach. Pierwszy Blizzak był przełomowym osiągnięciem japońskiego producenta w zakresie modeli zimowych. Jak się później okazało, seria zrewolucjonizowała sposób myślenia o zimówkach w Azji. Kolejne modele Blizzaka wciąż wyznaczają standardy dla opon klasy premium.

dvt2wkw

Nowa duma Japończyków – LM005

LM 005, czyli najnowszemu modelowi Blizzaka, udało się uzyskać osiągi, które przekładają się na najwyższą ocenę przyczepności i skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni na etykiecie unijnej. Osiągnięcie wzorcowych parametrów w deszczu, przy jednoczesnym zachowaniu skuteczności na śniegu, było możliwe, dzięki wykorzystaniu nanoselektywnej technologii Nano Pro-tech™ w procesie produkcji. Mieszanka gumowa charakteryzuje się równomiernym rozłożeniem krzemionki, co sprawia, że wzorcowo radzi sobie z hamowaniem w każdych warunkach. Co więcej, centralna rzeźba bieżnika została zaprojektowana tak, aby skutecznie usuwać wodę i błoto spod czoła opony. Zabezpiecza to auto przed aquaplaningiem, czyli zagrożeniem równie dokuczliwym kierowcom w deszczu, jak i błocie pośniegowym.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Najwyższy poziom utrzymują także typowo zimowe parametry. Elementy konstrukcyjne, takie jak zygzakowaty kształt rowków, większa liczba nacięć w strefie barkowej oraz innowacyjna budowa lameli 2D i 3D, sprawiają że Blizzak LM005 pozwala na bezproblemowe pokonanie trasy w zimowych warunkach. Samochód wyposażony w te opony dobrze radzi sobie nawet na drogach pokrytych ubitym śniegiem.

dvt2wkw

Złoty debiut w testach

Skuteczność najnowszej opony zimowej premium od japońskiego koncernu to nie czcze przechwałki producenta. Potwierdzają je już pierwsze niezależne testy, w których ogumienie brało udział. W teście opon zimowych przeprowadzonym przez niemiecki magazyn motoryzacyjny „Auto Bild”, Bridgestone LM005 zajął 5 miejsce wśród 20 modeli wytypowanych do finałowego pomiaru. Natomiast inne branżowe czasopismo „Auto, Motor und Sport”, umieściło go na drugim miejscu i przyznało najwyższą, bardzo dobrą ocenę.

dvt2wkw

Podziel się opinią

Share
dvt2wkw
dvt2wkw
Więcej tematów