Trwa ładowanie...

Brelok do auta. Przyda się podczas trudnej sytuacji

Zwiększony ruch na drogach i trudne warunki atmosferyczne wymagają o wiele większej ostrożności. W razie wypadku lub kolizji warto mieć przy sobie coś, co może pomóc wydostać się z rozbitego auta. Podstawa to zbijak do szyb i ostrze do cięcia pasów.

Brelok do auta. Przyda się podczas trudnej sytuacjiŹródło: Youtube.com
d6goyja
d6goyja

Polecamy brelok samochodowy, który ma pomóc w razie kolizji na drodze. Niestety nie wszystkim wypadkom da się zapobiec, jednak mając przy sobie poręczny gadżet, z wielu sytuacji wyjdziesz bez szwanku.

Uwaga na pasy bezpieczeństwa

Multitool samochodowy to sprzęt, który zastępuje różne nieporęczne narzędzia potrzebne do wyswobodzenia się z auta podczas wypadku. Wyposażono go między innymi w praktyczne ostrze do cięcia pasów bezpieczeństwa. Podczas kolizji mechanizm blokujący pasy może się bowiem zaciąć, a to skutecznie unieruchomi cię w środku.

Wtedy masz dwie opcje – czekać na pomoc lub wziąć sprawy we własne ręce. W tym drugim wypadku wystarczy wyszarpnąć brelok ze stacyjki i użyć ukrytego w nim praktycznego ostrza. Szczelina jest na tyle cienka, że nie pokaleczysz się, a jednocześnie z łatwością wciśniesz do niej brzeg pasów. Nie musisz mozolnie przesuwać nożyka do przodu i do tyłu, nożyk jest tak ostry, że poradzi sobie z pasami za jednym przeciągnięciem. Jeśli natomiast nie masz nożyka, najprościej będzie odsunąć fotel maksymalnie do tyłu, odchylić oparcie, a następnie wysunąć się z pasów. Takie rozwiązanie nie zawsze jest jednak możliwe. Wówczas pozostanie nam tylko czekać na pomoc.

Ucieczka przez szybę

Zacięte pasy to tylko jeden z problemów. Dla wielu kierowców większym wyzwaniem jest wydostanie się z samego auta. Gdy w wyniku uderzenia drzwi będą na tyle uszkodzone, że nie będzie można ich otworzyć, jedyną opcją pozostaje wyjście przez szybę. Te przeważnie tłuką się w wyniku uderzenia, jeśli jednak tak się nie stanie, warto mieć przy sobie narzędzie, które pozwoli sprawnie ją zbić.

d6goyja

Brelok z wbudowanym zbijakiem to wygodne i praktyczne rozwiązanie. Nie musisz wyprowadzać ciosu, tak jak w przypadku tradycyjnych punktaków czy innych przedmiotów nieprzystosowanych do zbijania szkła. Wystarczy mocno docisnąć go do szyby, a urządzenie zamieni siłę docisku w uderzenie, które poradzi sobie z hartowanym szkłem.

Latarka i sygnał dźwiękowy

To udogodnienia, które przydadzą się przede wszystkim podczas jazdy nocnej. Pomagają nie tylko znaleźć rozrzucone po samochodzie rzeczy w ciemności, ale również przydadzą się podczas wymiany bezpieczników czy nawet zmieniania kół. Latarka okaże się szczególnie pomocna na nieoświetlonych drogach, gdy nie masz przy sobie kamizelki.

Nowoczesne udogodnienia

Mając do dyspozycji poręczny brelok, możesz szybko zmierzyć ciśnienie w kołach i stan zużycia bieżnika. Odpowiedni stan opon znacznie wpływa na komfort jazdy. Działanie sprzętu jest bardzo proste, wystarczy przytknąć urządzenie do koła, a ciśnienie opony wyświetli się na cyferblacie.
Chcąc zmierzyć zużycia bieżnika, należy wyciągnąć kolorową część obudowy, na której znajduje się specjalna miarka. Po włożeniu jej w rowek od razu zobaczysz, czy opony wytrzymają ten sezon, czy trzeba będzie jednak pomyśleć o ich zmianie.

d6goyja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6goyja
Więcej tematów