Trwa ładowanie...
d3r6mtc

Box dachowy idealny nie tylko na narciarskie wyprawy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Box dachowy idealny nie tylko na narciarskie wyprawy
(Materiały prasowe)
d3r6mtc

Box dachowy jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców, którzy planują zabrać w podróż więcej bagażu niż może się zmieścić w bagażniku samochodowym. Szczególnie przydatny jest wtedy, gdy chcemy przewieźć narty.

Planując zakup boxu dachowego trzeba sobie odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań. Pierwszym z nich jest "co będę w nim przewoził?". Narty, deski snowboardowe czy inne "ponadgabarytowe" przedmioty wymagają długiego boxa. Trzeba się zastanowić jak długie są najdłuższe z przedmiotów, które zamierzamy przewozić pamiętając, że wnętrze boxu jest o kilka-kilkanaście centymetrów krótsze niż jego długość zewnętrzna. Do przewozu toreb, walizek, plecaków czy sprzętu golfowego odpowiedni będzie box krótki.

Drugie istotne pytanie to "jak duży powinien być mój box?" - jego wielkość uzależniona jest od ilości bagażu który zwykle przewozimy. Kupując box z myślą o transporcie nart nie wolno zapomnieć, że towarzyszą im akcesoria - kijki, buty, kombinezony itd. Zarówno dłuższe boxy narciarskie, jak i krótsze bagażowe dostępne są w wielu rozmiarach i pojemnościach.

d3r6mtc

Ostatnim zagadnieniem, nad którym musimy się zastanowić jest częstotliwość używania boxu. Jeżeli będzie wykorzystywany sporadycznie to standardowy model w zupełności wystarczy. Jeżeli ma służyć często, w dodatku spełniając wymagania co do wygody użytkowania i estetyki to warto rozważyć zakup modelu wyższej klasy. W tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na sposób montażu boxu na belkach bagażnika dachowego (systemy szybkiego montażu pozwalają na założenie boxu w kilka chwil bez użycia narzędzi), otwieranie wieka (podnośniki powinny wyraźnie wspomagać otwieranie i zamykanie, dużym ułatwieniem jest też możliwość otwierania wieka z obu stron), zamki (zamek centralny ułatwia otwieranie a kilka rygli wewnątrz gwarantuje bezpieczeństwo ładunku) oraz jakość materiału, z jakiego jest wykonany.

Duży wybór bagażników samochodowych na Allegro. Sprawdź oferty!Duży wybór bagażników samochodowych na Allegro. Sprawdź oferty!

 (fot. Materiały prasowe)

W trakcie wyboru odpowiedniego boxu należy pamiętać, że potrzeby transportowe z czasem się zmieniają. Lepiej wybrać box większy niż mniejszy. Innym ważnym elementem jest bagażnik bazowy, niezbędny do zamocowania boxu. Jego jakość nie może budzić wątpliwości.

d3r6mtc

Aby odpowiednio zabezpieczyć ładunek w boxie należy sprawdzić ładowność i jej nie przekraczać, rozmieszczać bagaże równomiernie najcięższe rzeczy umieszczając centralnie, spinać ładunek wewnętrznymi pasami aby uniemożliwić jego przesunięcie oraz dokładnie zamykać box na czas podróży.

Przed ruszeniem w podróż należy przyswoić sobie elementy bezpiecznej jazdy z boxem. Większość producentów zaleca podróżowanie z prędkością nieprzekraczającą 130 km/h. Należy ją zawsze dostosować do panujących warunków. W zależności od sposobu mocowania i modelu box zwiększa wysokość samochodu nawet o 50 cm - trzeba o tym pamiętać wjeżdżając do garażu, na parkingi podziemne i pod drzewa. Box na dachu sprawia, że środek ciężkości auta jest wyżej niż zwykle, dlatego należy unikać gwałtownego pokonywania zakrętów. Przez ten element wyposażenia zwiększa się też boczna powierzchnia samochodu, czyniąc go bardziej wrażliwym na podmuchy wiatru. Wyjeżdżając z terenu osłoniętego lasem i ekranami dźwiękochłonnymi na otwartą przestrzeń oraz przy wyprzedzaniu i mijaniu aut ciężarowych trzeba zachować szczególną ostrożność.

Źródło: Piotr Mazur - Thule

ll/moto.wp.pl

Duży wybór bagażników samochodowych na Allegro. Sprawdź oferty!Duży wybór bagażników samochodowych na Allegro. Sprawdź oferty!

d3r6mtc

Podziel się opinią

Share

d3r6mtc

d3r6mtc