Trwa ładowanie...
d1zagr2
formuła e

Bolid Formuły E po raz pierwszy w Polsce. Koncern ABB zaprezentuje go na Impact mobility rEVolution'18

Po raz pierwszy w Polsce można będzie zobaczyć najnowszy bolid Formuły E. Koncern ABB zaprezentuje go w strefie EXPO międzynarodowego kongresu Impact mobility rEVolution'18, który odbędzie się już 12 i 13 września br. w Katowicach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bolid Formuły E po raz pierwszy w Polsce. Koncern ABB zaprezentuje go na Impact mobility rEVolution'18
(Materiały prasowe, Fot: ABB)
d1zagr2

Bolid drugiej generacji (Gen 2) przypomina nieco filmowy Batmobil i jest efektem czterech lat intensywnych prac badawczych i projektowych. Inżynierowie Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) przetestowali wiele rozwiązań z zakresu magazynowania energii oraz drobiazgowo analizowali tysiące parametrów bolidów pierwszej generacji ścigających się w barwach 10 zespołów rajdowych podczas 36 wyścigów serii ABB FIA Formula E od 2014 roku. Powstał ważący blisko tonę pojazd z bateriami dwa razy pojemniejszymi niż w poprzednim modelu, dzięki czemu możliwe jest przejechanie całego dystansu wyścigu bez zmieniania aut, i z silnikiem elektrycznym, który rozpędza go do prędkości 100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy.

W styczniu br. ABB, lider pionierskich technologii, został sponsorem tytularnym pierwszej międzynarodowej serii wyścigowej FIA z udziałem samochodów elektrycznych – „ABB FIA Formula E Championship”. ABB i Formuła E stworzyły przełomowe partnerstwo, którego celem jest rozwój technologii EV na rzecz zrównoważonej przyszłości. Od czasu pierwszych zawodów, które odbyły się w Pekinie we wrześniu 2014 r., Formuła E ugruntowała swoją pozycję lidera wśród międzynarodowych sportów motorowych z udziałem pojazdów elektrycznych. Od 2018 r, ABB angażuje swoją markę, innowacje i wiodące technologie w serie wyścigowe „ABB FIA Formula E Championship".

Mistrzostwa Formuły E (ABB FIA Formula E Championship) to seria wyścigów ulicznych FIA (organizacji Fédération Internationale de l’Automobil) z udziałem samochodów elektrycznych i pierwsza na świecie międzynarodowa kategoria sportów motorowych obejmująca samochody jednomiejscowe wyłącznie z napędem elektrycznym. Dzięki Formule E pasjonująca rywalizacja na czterech kółkach przenosi się do największych miast świata. Wyścigi można podziwiać na tle słynnej panoramy Nowego Jorku, Hongkongu, Paryża czy Zurychu. W czwartej edycji serii bierze udział 10 drużyn i 20 kierowców, którzy w walce o tytuł mistrza Formuły E ścigają się w 11 miastach na pięciu kontynentach.

d1zagr2

ABB jest idealnym partnerem branżowym dla Formuły E. Firma posiada szerokie kompetencje w dziedzinie elektryfikacji, jest liderem rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych, a także posiada największą na świecie zainstalowaną bazę stacji szybkiego ładowania. Z kolei Formuła E pełni rolę platformy, która umożliwia rozwój i badania nad technol

Materiały prasowe
Podziel się

ogiami elektryfikacji oraz cyfryzacji związanymi z elektromobilnością. Pomaga to w dopracowaniu konstrukcji i funkcjonalności pojazdów elektrycznych oraz infrastruktury, jak również powiązanych z nimi platform cyfrowych. Dzięki połączeniu swoich sił, ABB i Formuła E mają doskonałą okazję, aby przekroczyć dotychczasowe granice elektromobilności.

Dokąd zmierza ekosystem oparty o cyfrową i elektryczną rewolucję w transporcie i motoryzacji? Co obecnie jest na szczycie fali porywających wizji i skrupulatnych prognoz, mających redefiniować najbliższą przyszłość? Jest miejsce, gdzie można zobaczyć cały obraz nadchodzących zmian. To do Katowic, 12 i 13 września zjadą wszyscy kluczowi gracze z ekosystemu budującego nowe oblicze mobilności. Impact mobility rEVolution’18 to największy w Polsce kongres poświęcony mobilności, przemysłowi transportowemu i zaawansowanym technologiom. 400 firm, 200 start-upów i 150 mówców z całego świata, wśród nich liderzy z takich firm jak ABB, Volkswagen Financial Services, Volkswagen Group Polska, Volvo, Nissan czy Mastercard. Z pewnością nie powinno zabraknąć nazwisk czołowych postaci z polskiej sceny m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Mikołaja Wilda oraz przedstawicieli największych polskich spółek np. PLL LOT, Orlen, JSW, Tauron czy Grupy Azoty. Cel? Nadać rewolucji właściwą dynamikę.

d1zagr2

W agendzie Impact mobility rEVolution'18, dostępnej już na stronie wydarzenia, można zapoznać się z biogramami wybitnych speakerów z całego świata oraz tematami, które poruszą. Warto zarejestrować się dziś, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1zagr2

d1zagr2
d1zagr2