Trwa ładowanie...
d2m0rnd

BMW X7. Luksusowy SUV, jakiego nie było

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
BMW X7. Luksusowy SUV, jakiego nie było
(Materiały prasowe)
d2m0rnd

Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Z tego założenia wychodzi BMW, które ustami swoich przedstawicieli właśnie potwierdziło, że na rynek wkrótce wjedzie SUV znacznie bardziej luksusowy i większy od X5/X6.

Chodzi o długo zapowiadane X7, na temat którego w wywiadzie dla „Autonews” garść szczegółów zdradził Ludwig Willisch, prezes północnoamerykańskiego oddziału BMW, a niezależnie od niego wypowiedział się Ian Robertson, szef sprzedaży bawarskiej marki.

Pierwszy z nich powiedział, że auto będzie kosztowało powyżej 100 tys. dolarów w wersji podstawowej (ale nie więcej niż 200 tys.). Z kolei drugi dodał, że nie będzie miało nic wspólnego z istniejącym SUV-em, czyli X5/X6 oraz nie będzie dzieliło wspólnego aluminiowego podwozia ze spodziewanym w 2018 roku SUV-em Rolls Royce'a (ma się nazywać Cullinan).

d2m0rnd

Jakie to będzie auto? Na razie możemy opierać się wyłącznie na domysłach. Prawdopodobnie powstaną dwa nadwozia, jedno klasyczne, siedmiomiejscowe (X7) i drugie – czteromiejscowe, przypominające coupe. Jeśli Bawarczycy byliby konsekwentni, model otrzymałby nazwę X8 (tak jak X4 to wersja coupe X3, a X6 wersja coupe X5).

Na pewno nowy model będzie pokazem tego, co o luksusie sądzą konstruktorzy BMW. SUV ma być podobnie ekskluzywny do nowej serii 7 i korzystać z rozwiązań technologicznych flagowej limuzyny.

Nowe BMW X7 będzie konkurowało z największymi SUV-ami Mercedesa – GLS-em oraz Range Roverem. Zadanie podebrania klientów nowemu SUV-owi Bentleya: Bentaydze, zostanie postawione przed Rolls Roycem.

MAK

Popularne SUV-y w supercenach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d2m0rnd

Podziel się opinią

Share

d2m0rnd

d2m0rnd