Trwa ładowanie...

BMW serii 7 z najmocniejszym dieslem w historii marki

Share
BMW serii 7 z najmocniejszym dieslem w historii marki
Źródło: Materiały prasowe
dbd6loe

BMW postanowiło pójść pod prąd światowym tendencjom, które każą odwracać się od silników wysokoprężnych. Niemiecka firma właśnie pokazało auto z najmocniejszym dieslem w swojej historii.

Topowa jednostka wysokoprężna Bawarczyków to 6-cylindrowa konstrukcja 3.0 litra o mocy 400 koni oraz z maksymalnym momentem obrotowym rzędu 760 Nm.

Najmocniejszy diesel napędza w gamie "siódemki" wersje BMW 750d xDrive oraz 750Ld xDrive (auto z dłuższym rozstawem osi). Jednostkę uzbrojono w układ czterech turbosprężarek, które już od startu zapewniają elastyczność utrzymującą się aż po wysokie obroty. Dodajmy, że poprzednik – czyli diesel N57 – oferował trzy turbosprężarki, a maksymalnie rozwijał "tylko" 313 KM.

dbd6loe

Według oficjalnych danych fabrycznych, 400-konny diesel z napędem na cztery koła w wyposażeniu standardowym zapewnia pierwszą setkę na liczniku w czasie 4,6 sekundy (BMW 750Ld xDrive: 4,7 s). Prędkość maksymalna zostania natomiast ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Średnie deklarowane zużycie paliwa zaczyna się w cyklu mieszanym od około 5,7 l na 100 km. Z nowym silnikiem zgrano 8-stopniową skrzynię biegów Steptronic.

Źródło: IBRM Samar, opr. MAK

dbd6loe

Podziel się opinią

Share
dbd6loe
dbd6loe
Więcej tematów