BMW Sauber ma powody do dumy!

BMW Sauber ma powody do dumy!Źródło: AFP
d24e1gf
d24e1gf

Za nami 9 wyścigów sezonu 2008. To połowa sezonu, a zespół BMW Sauber już może poszczycić się kilkoma osiągnięciami, które na stałe zajmą miejsce w historii stajni. Oto krótkie przypomnienie faktów, z których zespół prowadzony przez Mario Theissena może być dumny.

Więcej niż zwycięstwo
Jednym z głównych celów przed rozpoczęciem sezonu 2008 było pierwsze zwycięstwo zespołu w wyścigu Grand Prix. W Kanadzie zdarzyło się coś więcej - Robert Kubica zwyciężył, a drugie miejsce zajął Nick Heidfeld. Tym samym pierwsze, historyczne, zwycięstwo było też pierwszym dubletem stajni z Hinwill.

Prowadzenie w klasyfikacji, część 1
Wyścig o Grand Prix Kanady był szczególny dla Roberta Kubicy. Nie tylko zwyciężył po raz pierwszy w karierze, nie tylko było to pierwsze zwycięstwo dla BMW Sauber, ale także objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej MŚ.

Prowadzenie w klasyfikacji, część 2
Nie tylko Kubica znalazł się na czele klasyfikacji. Również zespół BMW Sauber przez krótki czas prowadził w klasyfikacji konstruktorów. Stało się tak po Grand Prix Bahrajnu.

d24e1gf

Pole position
W Bahrajnie Robert Kubica uzyskał najlepszy wynik kwalifikacji. Podobnie jak podczas Grand Prix Kanady, również i tym razem polski kierowca po raz pierwszy w historii BMW Sauber wywalczył pole position.

Najszybsze okrążenie w wyścigu
Nick Heidfeld był pierwszym w historii kierowcą BMW Sauber, który podczas wyścigu uzyskał najlepszy czas jednego okrążenia. 31 letni zawodnik był najszybszy na dystansie jednego okrążenia wyścigu o Grand Prix Malezji na torze Sepang International Circuit.

7 z 9
Kierowcy BMW Sauber stawali w tym sezonie na podium siedmiokrotnie. Robert Kubica wywalczył jedno zwycięstwo, dwukrotnie był drugi i raz trzeci. Nick Heidfeld trzykrotnie przejeżdżał do mety na drugim miejscu.

Seria Kubicy
Robert Kubica ukończył siedem wyścigów z rzędu na punktowanej pozycji. To najlepsza seria spośród wszystkich kierowców Formuły 1 w tym sezonie!