Trwa ładowanie...
d1zhouo

BMW nie wyklucza stworzenia pick-upa

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
BMW nie wyklucza stworzenia pick-upa
(zdjęcie producenta)
d1zhouo

Mercedes już niedługo wypuści pick-upa. Będzie to połączenie auta klasy premium z samochodem użytkowym. Model na tyle wyjątkowy, że BMW już zapowiada, iż będzie się mu uważnie przyglądać. Jeśli Mercedes odniesie sukces, to bawarska marka nie wyklucza, że też stworzy takie auto.

Pick-upy to typowo amerykańskie samochody, które w mniejszych wersjach popularne są też m.in. na Bliskim Wschodzie, we wschodniej Azji i w Australii. Są to przede wszystkim stosunkowo tanie samochody użytkowe. Mimo to w USA pojawiały się luksusowe pick-upy, takie jak Cadillac Escalade EXT i Lincoln Mark LT. Jednak modele te zniknęły z rynku z powodu małej popularności. Zatem decyzja Mercedesa o stworzeniu samochodu nazwanego GLT może dziwić.

Pick-up niemieckiej marki powstaje jako efekt współpracy Mercedesa z Renault i Nissanem. Firma ze Stuttgartu po prostu wykorzystuje popularną Navarę jako bazę do swojego samochodu. Sukces tego modelu może wydawać się wątpliwy, ale koszt dla Mercedesa jest niewielki, a w razie powodzenia będzie pierwszą marką na nowym rynku. W końcu SUV-om stylizowanym na coupe też niewielu wróżyło sukces, a dziś BMW X6 to hit sprzedaży.

d1zhouo

Dlatego BMW ma zamiar uważnie śledzić sytuację z Mercedesem GLT. Podczas rozmowy z „Motoring” jeden z przedstawicieli australijskiego oddziału bawarskiej marki powiedział, że nie wykluczają stworzenia pick-upa. Jednak na razie nic jeszcze nie jest przesądzone i wiele zależy od tego, jak będzie sobie radził samochód konkurencyjnej marki. Warto sobie przypomnieć, że koncepcyjne BMW M3 pick-up stworzone w 2011 r. w stylu australijskich samochodów typu ute, wywołało sporo zamieszania (na zdjęciu powyżej).

W przypadku BMW samo opracowanie takiego samochodu może być trudniejsze. Z drugiej strony marka ta ostatnio zacieśnia współpracę z Toyotą, z którą wspólnie tworzy model Z5 (w wersji japońskiej będzie to następca Supry). Zatem w ramach ograniczenia kosztów pick-up BMW mógłby powstać na bazie popularnego na całym świecie Hiluxa.

sj, moto.wp.pl

d1zhouo

Podziel się opinią

Share

d1zhouo

d1zhouo