Trwa ładowanie...

BMW, Intel i Mobileye rozpoczną testy samochodów autonomicznych

Share
BMW, Intel i Mobileye rozpoczną testy samochodów autonomicznych
Źródło: zdjęcie producenta
d4d6ycn

W drugiej połowie 2017 r. na drogach Europy i USA pojawi się 40 samochodów, które będą testowały funkcje jazdy autonomicznej. Jest to wspólne przedsięwzięcie BMW, Intela i Mobileye.

Testy drogowe są kontynuacją zapowiedzi partnerstwa między tymi koncernami w lipcu 2016 r. Od tamtego czasu opracowano skalowalną architekturę, która może być adaptowana przez innych producentów i konstruktorów w celu tworzenia własnych rozwiązań konstrukcyjnych, co zapewni zróżnicowanie pomiędzy poszczególnymi markami. Oferty sięgają od pojedynczych modułów po kompletne rozwiązania, które pozwolą oferować klientom bardzo zróżnicowane możliwości wykorzystania.

- Celem naszej współpracy z Intelem i Mobileye jest urzeczywistnienie autonomicznej jazdy. Przywiązujemy dużą wagę do skalowalności i zachęcamy inne przedsiębiorstwa, dostawców i firmy technologiczne do uczestnictwa i zaangażowania w zakresie tej technologii. W tym roku będziemy testować wspólne rozwiązania w realnych warunkach drogowych. To istotny krok w stronę wprowadzenia BMW iNEXT w roku 2021, które będzie naszym pierwszym autonomicznym pojazdem - powiedział Klaus Frohlich, członek zarządu BMW.

d4d6ycn

W ramach partnerstwa BMW będzie odpowiadać za kwestie dynamiki i kontroli jazdy, analizę bezpieczeństwa funkcjonowania poprzez stworzenie symulacji, integrację komponentów oraz produkcję prototypów, a także za skalowanie platformy we współpracy z odpowiednimi partnerami. Intel z kolei zapewni elementy systemów obliczeniowych o wysokiej wydajności sięgające od pojazdu po centrum obliczeniowe. Mobileye dostarczy procesor EyeQ 5 High Performance Computer Vision, odpowiedzialny za przetwarzanie i interpretację danych wejściowych z czujników 360 stopni oraz za lokalizację.

Źródło: BMW

ll/Wirtualna Polska

d4d6ycn

Podziel się opinią

Share
d4d6ycn
d4d6ycn
Więcej tematów