Trwa ładowanie...
d2sn3rc

Bilans sylwestrowej nocy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Noc sylwestrowa na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym SPSK NR1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
Noc sylwestrowa na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym SPSK NR1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d2sn3rc

• Policja odnotowała mniej wypadków, mniej osób rannych i mniej incydentów związanych z fajerwerkami
• Zatrzymano 117 nietrzeźwych kierujących pojazdami
• Zdarzyło się 46 wypadków drogowych
• Zginęło 6 osób, 53 zostały ranne
• Straż pożarna interweniowała prawie dwa razy więcej niż w ubiegłym roku
• W pożarach tych zginęły dwie osoby, a 33 zostały ranne

W sylwestrową noc było względnie spokojnie. Policja odnotowała mniej wypadków, mniej osób rannych i mniej incydentów związanych z fajerwerkami - poinformowała Agnieszka Hamelusz z biura rzecznika prasowego Komendy Głównej Policji.

Policja zatrzymała 117 nietrzeźwych kierujących (wobec 125 w ubiegłym roku), zdarzyło się 46 wypadków drogowych, zginęło w nich 6 osób, 53 zostały ranne - podała Hamelusz.

d2sn3rc

W sylwestrową noc w Katowicach zostały zatrzymane cztery osoby. Jedna z nich naruszyła nietykalność cielesną pracownika ochrony, a 3 nieostrożnie obchodziły się z fajerwerkami - odpalały je w tłumie, co jest zabronione podczas imprez masowych. We Wrocławiu jedna z osób wtargnęła na scenę, została zatrzymana prze ochronę i przekazana policji.

Według wstępnych informacji policji, zdarzyły się dwa przypadki poranienia wskutek nieostrożnego odpalania fajerwerków. Jeden miał miejsce w czwartek rano w Oławie, gdzie 17-latek doznał poparzeń twarzy i brzucha wskutek eksplozji petardy. Drugim poszkodowanym jest 13-latek, któremu petarda wybuchła w ręku. Zdarzenie to miało miejsce w Szamotułach ok. godz. 20. - Skończyło się amputacją palca - powiedziała Hamelusz.

Pracowita noc sylwestrowa dla straży pożarnej

W tegoroczną noc sylwestrową straż pożarna w całym kraju interweniowała niemal dwa razy więcej niż przed rokiem roku - 2180 razy. Zginęły dwie osoby, 33 zostały ranne - poinformował PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

d2sn3rc

- Jeżeli chodzi o Sylwestra i pierwsze godziny Nowego Roku 2016, to w całej Polsce strażacy wyjeżdżali 2180 razy do rożnego rodzaju zdarzeń, w tym 1367 wyjazdów to działania związane z gaszeniem pożarów. W pożarach tych zginęły dwie osoby, a 33 zostały ranne - powiedział Frątczak.

Oznacza to, że tym razem strażacy interweniowali niemal dwa razy więcej niż przed rokiem. W poprzednią noc sylwestrową wszystkich interwencji było 1391, pożarów 698, 3 osoby zginęły, a 34 zostały ranne - przypomniał rzecznik.

Według strażaków, kilkadziesiąt pożarów miało miejsce na balkonach, w budynkach gospodarczych czy inwentarskich na wsiach - i były to zdarzenia spowodowane niewłaściwym użyciem środków pirotechnicznych.

Najtragiczniejszy pożar miał miejsce w środę w nocy w jednym z budynków w Zabrzu, gdzie w mieszkaniu na parterze zginęła kobieta. Inny pożar wydarzył się w czwartek nad ranem w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie), gdzie w nieustalonych przyczyn zapaliło się mieszkanie na poddaszu. Konieczna była ewakuacja 15 osób z budynku. Zostały ranne 2 osoby, interweniowało 10 jednostek straży pożarnej.

W Warszawie w sylwestrową noc strażacy wyjeżdżali do różnych zdarzeń 82 razy, w tym 44 razy do niewielkich pożarów. Głównie były one wywołane przez fajerwerki, paliły się też m.in. choinki przy domkach jednorodzinnych - zaznaczył Frątczak.

d2sn3rc

Podziel się opinią

Share

d2sn3rc

d2sn3rc