Trwa ładowanie...
18-11-2015 13:43

Bezpłatna aplikacja mobilna viaTOLL już dostępna

Bezpłatna aplikacja mobilna viaTOLL już dostępnaŹródło: Materiały prasowe
d2xqs7l
d2xqs7l

Od 18 listopada użytkownicy systemu viaTOLL mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej dostępnej dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Dzięki aplikacji można między innymi sprawdzać stan salda, doładować konto i wyszukiwać Miejsca Obsługi Klienta.

Powstanie aplikacji to odpowiedź na postulowane od dawna sugestie co do narzędzi ułatwiających zarządzanie kontem użytkownika. Kierowcy samochodów ciężarowych od dawna narzekali na niedoskonały system kontrolowania stanu konta przedpłaconego, z zasobów którego regulowane są należności za podróżowanie niektórymi drogami krajowymi, ekspresowymi i autostradami. W razie razie przejechania pod bramownicą systemu viaTOLL bez odpowiednich środków, naliczana jest kara wynosząca ponad 3 tys. złotych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i operator viaTOLL postanowili dostosować się do wymagań klientów systemu. Najpierw wprowadzono m.in. e-noty i usługę sprawdzania stanu salda konta przedpłaconego przez SMS. Teraz przyszedł czas na coś naprawdę przydatnego, czyli aplikację mobilną.

W ostatnim czasie oprogramowanie pomyślnie przeszło testy i od 18 listopada zostało oficjalnie udostępnione na platformie dystrybucji dla urządzeń z systemem operacyjnym Android – Google Play oraz iOS – Apple iTunes.

Aplikacja będzie oferować następujące funkcjonalności:

d2xqs7l

- dostęp do informacji o stanie salda konta przedpłaconego (w tym anonimowego konta viaAUTO),
- możliwość doładowania konta przy pomocy karty płatniczej lub flotowej,
- wytyczanie trasy do najbliższego Miejsca Obsługi Klienta,
- zestawienie podstawowych informacji o umowie.

Jak zapewnia GDDKiA, aplikacja jest bezpieczna. Podczas projektowania jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę było bezpieczeństwo danych użytkownika, dlatego aplikacja jest zgodna ze standardami bankowymi. Dodatkowo została wyposażona w szereg funkcjonalności, które mają zapewniać najwyższy poziom ochrony zarówno danych osobowych, jak i samych transakcji doładowania konta. Programiści zastosowali między innymi mechanizm automatycznego wylogowania po ustalonym czasie, szyfrowane połączenie SSL oraz blokowanie na 30 min. po 20 nieudanych próbach logowania.

Z aplikacji można korzystać zarówno na smartfonach, jak i tabletach, ponieważ automatycznie dostosowuje wygląd do wielkości ekranu urządzenia. Równolegle prowadzone są prace nad wersją dla urządzeń z systemem Windows Phone.

Nowe rozwiązanie ma ułatwić uczciwym użytkownikom systemu viaTOLL unikanie kar. W przeszłości z tego powodu praca kierowców tirów była ryzykowna. Znany jest przykład przedsiębiorcy, który wyposażył auto w - jak twierdził - wadliwe urządzenie viaBOX. Miało go ono nie poinformować o tym, że na koncie, z którego ściągana jest należność, skończyły mu się pieniądze. Jeździł więc dalej. W trakcie kontroli usłyszał ze zdziwieniem, że bez wniesienia opłaty przejechał 86 bramek, za co łącznie miał zapłacić 258 000 zł kary. W końcu jednak inspektorzy uwzględnili nieuprawnione przekroczenie 26 z nich i zmniejszyli karę do 78 000 zł. Źródło: GDDKiA

d2xqs7l

MAK

d2xqs7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xqs7l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj