Trwa ładowanie...

Bezpieczna jazda autem. Praktyczny gadżet dla kierowcy

Bezpieczeństwo w czasie jazdy to podstawa i nie chodzi tu wyłącznie o ostrożną jazdę czy zapięte pasy. Warto mieć przy sobie gadżet, który pozwoli ci wydostać się z auta w razie wypadku lub dotrzeć do poszkodowanych, jeśli jesteś świadkiem kolizji.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Bezpieczna jazda autem. Praktyczny gadżet dla kierowcyŹródło: Shutterstock
d3deswf
d3deswf

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Komfort jazdy wynika z bezpieczeństwa i pewności siebie. Dlatego przed długimi samochodowymi trasami należy odpowiednio zadbać o stan samochodu i zaopatrzyć się w sprzęt, który przyda się w każdej sytuacji.

Brelok ratunkowy nie kosztuje wiele i zajmuje mało miejsca, można więc z powodzeniem nosić go przyczepionego do kluczy lub w kieszeni razem z dowodem rejestracyjnym. Warto zainwestować kilkadziesiąt złotych w poręczny brelok, który będziesz mieć przy sobie zawsze, gdy wsiądziesz do auta.

Standardowe wyposażenie

Brelok ratunkowy wyposażono w kilka podstawowych narzędzi, które pomogą ci w razie kolizji. Pierwszym z nich jest praktyczny nożyk do cięcia pasów ukryty w kolorowej części z kółkiem do kluczy. Jego umiejscowienie zapewnia pełne bezpieczeństwo, szczelina jest na tyle niewielka, że nie ma szans się skaleczyć i jednocześnie na tyle szeroka, by dało się bez problemu wcisnąć w nią pas. Nożyk wykonany jest z wysokiej jakości metalu o doskonałej ostrości, wystarczy więc mocno szarpnąć, by poradzić sobie z pasami bezpieczeństwa. Podczas trudnej sytuacji w aucie liczy się przede wszystkim szybkość, dlatego obejdzie się bez żmudnego piłowania.

d3deswf

Drugim istotnym akcesorium, które warto mieć w zanadrzu, jest zbijak do szyb. W przeciwieństwie do większości prostych zbijaków nie trzeba wyprowadzać nim ciosu. Wystarczy przytknąć go do szyby i mocno docisnąć, a urządzenie załatwi sprawę. Poręczna obudowa sprawi, że wybicie samochodowej szyby to zaledwie kwestia sekund.

Pexels
Źródło: Pexels

Funkcję zbijaka do szyb może przyjąć każdy wystarczająco twardy i "kanciasty" obiekt w aucie – klucz do kół, gaśnica, nawet część zagłówka fotela. Dostęp do tych rzeczy będzie jednak ograniczony, podczas gdy brelok będzie zawsze tam, gdzie się go spodziewasz – w samochodowej stacyjce. Niezależnie od tego jakiego narzędzia użyjesz do zbicia szyby, warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach bezpieczeństwa. Aby ochronić rękę przed opadającymi kawałkami szkła, lepiej owinąć ją kawałkiem materiału, na przykład koszulką, a przytykając brelok do szyby wybierz miejsce możliwie blisko krawędzi. Wtedy łatwiej ją zbijesz.

Dodatkowe akcesoria

Dobry brelok może pomóc podczas sprawdzania stanu opon. Aby sprawdzić stan bieżnika albo ciśnienie w kołach, nie musisz radzić się specjalisty. Wystarczy zaopatrzyć się w multitool z wbudowanym miernikiem ciśnienia i stanu zużycia bieżnika. Pierwszy z przyrządów wystarczy przytknąć do wentyla, by sprawdzić, czy koła wymagają dopompowania. Miernik z wysuwaną końcówką należy przytknąć do zagłębienia w kołach i odczytać wynik na miniaturowej skali. Jeśli na podziałce zobaczysz czerwoną kreskę, opony są już praktycznie łyse i konieczna będzie ich wymiana.

Dzięki zaawansowanym funkcjom możesz uniknąć wielu problemów i nieprzyjemności na drodze, a także pozwoli określić kiedy będzie potrzebna wizyta u wulkanizatora.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3deswf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3deswf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj