Trwa ładowanie...
d1jtklc

Benzyna mocno podrożeje. Będzie kosztować prawie tyle co diesel

Od połowy marca benzyna drożeje na stacjach paliw. Ich skala na razie nie była duża, ale w najbliższych dniach zobaczymy wyraźny wzrost cen benzyny, które zbliżą się do poziomu pięciu złotych za litr.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Benzyna mocno podrożeje. Będzie kosztować prawie tyle co diesel
(East News, Fot: Adam STASKIEWICZ)
d1jtklc

W mijającym tygodniu na stacjach zanotowaliśmy 5-groszowy wzrost średniej ceny benzyny bezołowiowej 95 i tylko jednogroszową podwyżkę średniej dla oleju napędowego. Litr popularnej 95-tki kosztuje aktualnie 4,83 zł, a diesla 5,09 zł.

Różnica w cenach tych paliw w najbliższych dniach nadal będzie się zmniejszać, bo benzyna będzie wyraźnie drożeć. Prognozowane przez e-petrol.pl przedziały cenowe na najbliższy tydzień dla poszczególnych gatunków paliw wyglądają następująco 4,84-5,01 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, 5,07-5,16 zł/l dla diesla i 2,14-2,22 PLN/l dla autogazu.

Na rynku międzynarodowym, mimo obaw o recesję, jakie pojawiły się na początku tygodnia po danych z amerykańskiej Rezerwy Federalnej, nadal mocno wzrasta cena surowca. W Wenezueli na początku tygodnia miał miejsce drugi w tym miesiącu blackout. W jego konsekwencji nie funkcjonował główny port eksportowy ropy w Jose. Problemy Wenezueli z eksportem wraz z sankcjami wobec Iranu i cięciami produkcji OPEC spowodowały wzrost cen ropy w tym roku o ponad 25 procent – podaje agencja Reutera.

Na rynkach światowych nie można jednak pominąć także kilku sygnałów wspierających ewentualne spadki - wśród nich wskazać należy m.in. na inne od spodziewanych wyniki amerykańskiego odczytu o zapasach podane w minioną środę.

Źródło: e-petrol.pl

d1jtklc

Podziel się opinią

Share

d1jtklc

d1jtklc