Trwa ładowanie...
ddqcp7k

Bentley Continental GT pomalowany przez twórcę okładki The Beatles

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bentley Continental GT pomalowany przez twórcę okładki The Beatles
(mat. prasowy)
ddqcp7k

Peter Blake, autor okładki do płyty "Sgt. Pepper's Lonely Heats Club Band" zespołu The Beatles, tym razem na warsztat wziął Bentley'a Continental GT V8 S Convertible, którego przemalował według własnego pomysłu.

Odważne kolory i wzory, tak w skrócie można określić to, co znalazło się na karoserii nietypowego Bentleya. Brytyjski malarz pop-artu stworzył auto, inspirując się latami 60. Podwozie zostało w tradycyjnym kolorze British Racing Green, który kontrastuje z dominującym niebieskim (St Luke's Blue). Maska została pokryta żółtą barwą (Continental Yellow), a na jej środku ręcznie namalowano wielkie serce o barwie St. James Red. Bentley zgodził się także, by artysta przemalował osłonę chłodnicy. To element samochodu, który ze względów wizerunkowych podlega szczególnej ochronie. W nietypowym aucie jest różowy.

Auto zostanie wystawione na aukcję charytatywną, która odbędzie się 24 czerwca 2016 roku podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany organizacji Care2Save, która zajmuje się opieką paliatywną i hospicyjną.

ddqcp7k

To nie pierwszy przypadek, kiedy znani artyści przemalowują samochody. Najbardziej znany projekt od ponad 30 lat prowadzi BMW. Jego pomysłodawcą był francuski kierowca wyścigowy i kolekcjoner Hervé Poulain. Z jego inicjatywy w 1975 roku powstał pierwszy BMW Art Car stworzony przez artystę Alexandra Caldera. Był to wyjątkowy samochód BMW 3.0 CSL, w którym w tym samym roku Hervé Poulain startował w wyścigu Le Mans.

Później auta niemieckiej marki malowali między innymi Andy Warhol, Jenny Holzer, Roy Lichtenstein, Frank Stella, Robert Rauschenberg, David Hockney czy Olafur Eliasson.

Ostatnim artystą, który stworzył swój samochód w ramach projektu BMW Art Cars, jest Jeff Koons , którego BMW M3 GT2 w 2010 roku brało udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

art car.jpeg (fot. mat. prasowy)
art car.jpeg

Do tej pory powstało 17 samochodów z kolekcji BMW Art Cars, opartych zarówno o modele wyścigowe jak i te przeznaczone do powszechnego użytku. Artyści biorący udział w projekcie BMW Art Cars wybierani są przez międzynarodowe jury.

Juliusz Szalek

ddqcp7k

Podziel się opinią

Share

ddqcp7k

ddqcp7k