Trwa ładowanie...
ycipk-3825ng

Bentley Bentayga: najbardziej luksusowy SUV na świecie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bentley Bentayga: najbardziej luksusowy SUV na świecie
(Tomasz Budzik)
ycipk-3825ng

Najszybszy, najbardziej ekskluzywny, najmocniejszy i najdroższy SUV świata zadebiutował na stoisku Bentleya na targach we Frankfurcie. Tak brytyjska marka opisuje pierwszego SUV-a w swojej historii - Bentaygę. Wiele wskazuje, że owe "naj" są prawdziwe, ale pojawiają się też głosy o braku jeszcze jednego - najbrzydszy. Ale o gustach się nie dyskutuje.

Bentayga ma przede wszystkim uosabiać luksus i prestiż, trafiając w ogromne zapotrzebowanie rynku na tego typu samochody. Jak duży jest ten popyt, niech świadczy to, że niebawem po "terenowym" Bentleyu na rynek mają trafić tego typu samochody z logotypami Rolls-Royce’a , Mercedesa w odmianie Maybach oraz Lamborghini.

Niemiecko-brytyjski SUV (Bentley jest własnością Volkswagena) będzie dostępny jedynie z silnikiem W12 o mocy 600 KM, co pozwala mu na przyspieszenie do 100 km/h w 4 s i osiągnięcie maksymalnej prędkości 301 km/h. Niestety, jeśli będzie chciał utrzymać berło najmocniejszego SUV-a, to producent niebawem będzie zmuszony solidnie go wzmocnić, bo np. Jeep zapowiedział już wpuszczenie na rynek Grand Cherokee z doładowanym silnikiem Hellcat, o mocy 707 KM. Na razie jednak to Bentayga rozdaje karty, a w planach jest oczywiście uzupełnienie oferty silnikiem wysokoprężnym oraz hybrydą.

ycipk-3825ng

Znana jest już cena wyjściowa SUV-a Bentleya na rynku amerykańskim, to 229 100 dolarów. Przebija zatem zdecydowanie oferty np. Land Rovera, który za Range Rovera SVA żąda równych 200 tys., oraz Mercedesa proponującego cenę 218 tys. za G65 w wykonaniu AMG. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że to cena modelu w bazowym wyposażeniu, a dodatków do niego z pewnością nie zabraknie. Tym bardziej, że jednym z atutów Bentaygi ma być właśnie jakość i poziom wykończenia kabiny.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli tej marki, można spodziewać się oferty indywidualnych wersji wyposażenia, materiałów i dodatków. To zaś zdecydowanie podbije cenę typowego egzemplarza. Najwyższym poziomem wyposażenia modelu będzie Mulliner, z katalogiem dodatków na specjalne zamówienie (m.in. złotym zegarem Mulliner Tourbillon z automatycznym naciągiem i indeksami wykonanymi z diamentów). Każdy z SUV-ów ma powstawać w brytyjskim zakładzie marki w Crewe, co będzie gwarantem jakości i precyzji montażu, będących znakiem firmowym Bentleya.

Standardowo auto będzie wyposażone we wszystkie nowoczesne systemy, poprawiające bezpieczeństwo i trakcję we wszystkich warunkach drogowych. Będą to m.in. aktywny tempomat z systemem radarów, systemy rozpoznawania znaków drogowych, awaryjnego hamowania, night vision, asystent parkowania i head up display. Do tego dojdzie 8-calowy ekran systemu nawigacyjno-rozrywkowego i 10,2-calowe tablety Android z łącznością LTE i WiFi. Najmocniejszy z trzech systemów audio składa się z jednostki sterującej, układu wzmacniaczy i 18 głośników. Całość osiąga moc 1950 watów.

ycipk-3825ng

Popularne SUV-y w supercenach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3825ng

ycipk-3825ng
ycipk-3825ng