Trwa ładowanie...
d469tvg

Będzie rekord w branży motoryzacyjnej? Eksport z Polski ma wynieść 25,5 mld euro

Portal AutomotiveSuppliers podtrzymuje prognozę eksportu branży motoryzacyjnej z Polski w 2017 roku na poziomie 25,5 mld euro - wynika z raportu portalu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie rekord w branży motoryzacyjnej? Eksport z Polski ma wynieść 25,5 mld euro
(PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d469tvg

"2017 rok rozpoczął się bardzo dobrze dla przemysłu motoryzacyjnego w Polsce. Zarówno w styczniu, jak i w lutym wartość eksportu przekroczyła barierę 2 mld euro. Ten poziom, osiągany wcześniej tylko kilkukrotnie, w tym roku będzie najprawdopodobniej stałą wartością miesięczną (poza miesiącami wakacyjnymi). Wysokość eksportu w lutym była rekordowa, ale osiągnięty wynik zostanie na pewno pobity w kolejnych miesiącach tego roku" - napisano.

"AutomotiveSuppliers.pl podtrzymuje prognozę, że w całym 2017 roku eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski przekroczy po raz pierwszy w historii wartość ponad 25,5 mld euro" - dodano.

W lutym eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski wyniósł 2,17 mld euro, o 9,20 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku.

W pierwszych dwóch miesiącach eksport przemysłu motoryzacyjnego wyniósł ponad 4,18 mld euro, czyli o 13,7 proc. więcej niż przed rokiem. W przyszłości sytuację poprawić mogą jeszcze nowe inwestycje.

d469tvg

Podziel się opinią

Share
d469tvg
d469tvg
Więcej tematów