Trwa ładowanie...
18-01-2016 09:24

Będzie nowy podatek od benzyny, który wspomoże kwestię uchodźców?

Będzie nowy podatek od benzyny, który wspomoże kwestię uchodźców?Źródło: Materiały prasowe
d15dysi
d15dysi

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble zaproponował, aby w razie konieczności wprowadzić w Unii Europejskiej dodatkowy podatek na benzynę w celu uzyskania środków finansowych na rozwiązanie problemu imigrantów napływających do Europy.

- Powiedziałem, że jeśli w narodowych budżetach finansowych oraz w budżecie europejskim zabraknie środków, to ustalmy na przykład, że wprowadzamy podatek w określonej wysokości od każdego litra benzyny - powiedział Schaeuble w wywiadzie dla weekendowego wydania niemieckiej gazety "Sueddeutsche Zeitung".

- W ten sposób uzyskalibyśmy środki na europejskie działania służące rozwiązaniu problemu uchodźców - wyjaśnił szef resortu finansów. - Dlaczego nie mielibyśmy ustalić tego w skali europejskiej, kiedy zadanie jest tak pilne - wtrącił polityk niemieckiej CDU.

- Musimy teraz zabezpieczyć granice zewnętrzne obszaru Schengen. Rozwiązanie tego problemu nie może spalić na panewce z powodu braku pieniędzy - podkreślił Schaeuble. Minister zastrzegł, że byłby gotowy realizować ten projekt nawet wtedy, gdyby nie wszystkie kraje UE wyraziły na niego zgodę. - Jeżeli ktoś nie chciałby płacić, to jestem pomimo tego gotowy, do zrobienia tego. W takim przypadku stworzymy koalicję chętnych - zapowiedział.

d15dysi

Wiceprzewodnicząca CDU Julia Kloeckner odrzuciła pomysł swego partyjnego kolegi - ministra finansów. Przeciwne są też niemieckie automobilkluby.

Źródło: PAP

ll

d15dysi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15dysi
Więcej tematów