Trwa ładowanie...
d1vulq3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Będą zachęcać motocyklistów do zakładania odblasków

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będą zachęcać motocyklistów do zakładania odblasków
(Materiały prasowe/moto2014.pl)
d1vulq3

"Załóż odblask" - to hasło najnowszej kampanii społecznej skierowanej do motocyklistów i użytkowników skuterów. Celem akcji zainaugurowanej w czwartek przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie jest zachęcenie kierowców jednośladów do noszenia kamizelek odblaskowych.

W ramach kampanii uruchomiono stronę internetową - www.moto2014.pl - na której można znaleźć szczegółowe informacje, m.in. na temat bezpieczeństwa drogowego. - Tą kampanią chcemy zwrócić uwagę motocyklistom, że będąc lepiej widzialnymi, mogą poprawić swoje bezpieczeństwo - podkreślił rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Adam Sobieraj na konferencji prasowej inaugurującej kampanię, która odbyła się w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy.

Ambasadorami kampanii są prezenterka telewizyjna Agnieszka Szulim oraz dziennikarz Paweł Płusk którzy wystąpili w spotach promujących akcję. Przypominają w nich, że motocyklista w czarnym kombinezonie na czarnym motocyklu zlewa się z tłem asfaltu i że tak ubrany może być niewidoczny dla innych kierowców. W tym roku w Warszawie odbędzie się sześć pikników promujących kampanię. Pierwszy odbędzie się 26 kwietnia w Parku Bródnowskim - będzie można podziwiać pokazy kaskaderskie, nauczyć się pierwszej pomocy. Motocykliści będą oddawać honorowo krew. 17 maja w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji odbędzie się symulowany pokaz wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, ćwiczenia dla motocyklistów oraz pokazy pierwszej pomocy dedykowane motocykliście. Podsumowanie kampanii, zaplanowane na koniec października, ma się odbyć podczas największych targów drogowych w Polsce "Infrastruktura 2014".

Zastępca naczelnika oddziału ogólnomiejskiego warszawskiej Straży Miejskiej Zbigniew Kąkol przekonywał, że do poprawy bezpieczeństwa na drogach przyczyniają się także fotoradary działające na wybranych skrzyżowaniach. - W 2013 roku na podstawie zdjęć zarejestrowanych z wykorzystaniem urządzeń stacjonarnych i przenośnych ujawniono około 165 000 wykroczeń. Zakończono około 110 000 postępowań. 90 000 kierowców zostało ukaranych mandatami na kwotę około 29 mln zł. Pozostałe sprawy są w toku - powiedział Kąkol. Zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji mł. insp. Piotr Jakubczak przyznał, że choć w ciągu ostatnich kilku lat w Warszawie odnotowywano spadek wypadków drogowych, to jednak w 2013 r. było ich 2 100. To o ponad 100 więcej rok wcześniej. Więcej było zabitych i rannych w wypadkach drogowych oraz kolizji. Jakubczak zapowiedział, że także w tym roku policjanci wydziałów ruchu drogowego będą kontynuować podobne akcje takie jak "Bezpieczny pieszy", "Bezpieczna droga do szkoły",
"Kieruj się rozsądkiem".

Patronem honorowym kampanii "Załóż odblask" jest Ambasada Niemiec w Warszawie. Jak wskazywali uczestnicy konferencji wybór ambasady jest nieprzypadkowy, bowiem to właśnie Niemiec Gottlieb Daimler - w latach siedemdziesiątych XIX wieku zaczął pracę nad konstrukcją silnika napędzającego rower. Udało mu się w 1885 r., kiedy zamontował silnik w pojeździe z drewnianą ramą. Historycznie uznaje się jego pojazd jako pierwszy motocykl. Natomiast pierwszym motocyklistą uznano syna Daimlera, Paula, który 10 listopada 1885 r. pokonał trasę 9,5 kilometra z Cannstatt do Unterturkheim i z powrotem. Kampania jest elementem ogłoszonej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ "Dekady działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego 2011-2020". Jej celem jest zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków na drogach.

Sprawdź ceny opasek odblaskowych. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

d1vulq3

Podziel się opinią

Share

d1vulq3

d1vulq3