Trwa ładowanie...
d2vkw9o
d2vkw9o
Wiadomości

Będą utrudnienia drogowe między Toruniem a Inowrocławiem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2vkw9o

Przez ponad tydzień zamknięty będzie przejazd kolejowy w Gniewkowie znajdujący się na odcinku Drogi Krajowej nr 15 między Toruniem a Inowrocławiem. Z ruchu wyłączony zostanie liczący 16 kilometrów fragment DK nr 15 od Gniewkowa do Inowrocławia.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy, zamknięcie przejazdu kolejowego w Gniewkowie spowoduje duże utrudnienia w ruchu drogowym, zwłaszcza w przypadku kierowców samochodów ciężarowych.

Dla jadących od strony Torunia do Inowrocławia objazd rozpocznie się w Gniewkowie. Stąd kierowcy pojadą drogą wojewódzką nr 246 do Dąbrowy Biskupiej i dalej drogą wojewódzką nr 252 do Inowrocławia.

d2vkw9o

Objazd będzie wiązał się znacznym wydłużeniem trasy między Gniewkowem a Inowrocławiem. Zamiast 16 kilometrów (tyle liczy odcinek między dwoma miastami) kierowcy pokonają 40.

Niewiele mniej, bo 35 kilometrów będzie liczył objazd dla kierowców ciężarówek jadących od strony Poznania przez Inowrocław do Torunia. Tymczasowo zmienioną trasę wyznaczono przez Złotniki Kujawskie, skąd drogą wojewódzką nr 246 trzeba będzie dotrzeć do Gniewkowa, by stamtąd zjechać na DK nr 15 wiodącą do Torunia.

Samochody o masie poniżej 3,5 ton oraz pojazdy komunikacji publicznej pojadą drogą powiatową nr 2520 C oraz wojewódzką nr 246.

Powodem zamknięcia przejazdu są prace remontowe prowadzone przez PKP SA. Podobne wykonywano już we wrześniu i wtedy również liczący 16 kilometrów fragment DK nr 15 od Gniewkowo do Inowrocławia został zamknięty.

Utrudnienia potrwają od 18 do 26 października.

d2vkw9o

Podziel się opinią

Share

d2vkw9o

d2vkw9o