Trwa ładowanie...
12-01-2016 11:33

Będą nowe aplikacje na smartfony współpracujące z systemami samochodowymi

Będą nowe aplikacje na smartfony współpracujące z systemami samochodowymiŹródło: zdjęcie producenta
d41uih1
d41uih1

Ford, Toyota i deweloper aplikacji mobilnych, firma Livio, zawiązały współpracę w sprawie wspólnego rozwijania technologii SmartDeviceLink. Dzięki niej powstaną aplikacje na smartfony, przeznaczone specjalnie do współdziałania z samochodowymi systemami multimedialnymi.

SmartDeviceLink to platforma typu "open source" do tworzenia aplikacji na smartfony. Jej wykorzystanie umożliwia producentom samochodów oferowanie aplikacji na smartfony, dopasowanych do charakterystyki i interfejsu systemów multimedialnych w swoich samochodach. Dzięki temu klienci będą mogli bezpieczniej i wygodniej korzystać z wybranych przez siebie aplikacji. Jednocześnie, jeśli inni producenci włączą się w prace nad SDL, programiści będą mogli tworzyć aplikacje zgodne z systemami multimedialnymi w samochodach różnych marek. Sterowanie nimi odbywać się będzie za pomocą głosu lub poprzez ekran dotykowy.

- Lepsze współdziałanie smartfonów z systemami multimedialnymi w samochodach to korzyść, którą każdy producent aut chce oferować klientom. Spodziewamy się, że inni producenci podzielą to przekonanie i dołączą do prac nad rozwojem platformy SDL – powiedział Shigeki Terashi, wiceprezydent wykonawczy Toyota Motor Corporation.

Ford i Toyota rozpoczęły współpracę nad standaryzacją nowej generacji systemów multimedialnych w samochodach w sierpniu 2011 roku. W czerwcu 2015 roku Toyota podpisała porozumienie z Fordem i Livio na wykorzystanie SDL w swoich samochodach.

d41uih1

ll/moto.wp.pl

d41uih1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41uih1
Więcej tematów