Trwa ładowanie...
wideo
01-08-2017 15:00

Autopilot Tesli omal nie doprowadził do tragedii. Czujność kierowcy uratowała auto przed wypadkiem

System Autopilota Tesli może być uważany za jeden z najnowocześniejszych systemów wsparcia jazdy na rynku, jednak to nagranie pokazuje, że daleko mu jeszcze do doskonałości.

dufibfo
dufibfo

Nagranie uchwyciło moment, w którym kierowca Ubera porusza się z dużą prędkością po wielopasmowej drodze, korzystając z Autopilota. W tym samym momencie z pasa po prawej zajeżdża mu drogę SUV. Tylko dzięki refleksowi kierowcy udaje się w ułamku sekundy przejąć stery i uratować sytuację. Jak mówi kierowca, Autopilot nie miałby szans na dokonanie tego manewru w tak krótkim czasie.

Ciężko oczekiwać od niedawno wprowadzonej technologii, aby była bezbłędna, jednak ta sytuacja pokazała, że skala niedopracowania jest bardzo wysoka. Należy pamiętać, że to wciąż tylko system wspomagający jazdę, a nie zastępujący kierowcę. Warto też dodać, że producenci auta nie skomentowali jeszcze sytuacji.

Żeby nie wypowiadać się tylko krytycznie, prezentujemy też kompilację nagrań pokazujących sytuacje, w których system Tesli nie dał się oszukać.

Autor: Arkadiusz Stando

dufibfo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dufibfo
Więcej tematów