Trwa ładowanie...
d36j933

Auto News: Kubica będzie jeździł w Citroenie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Auto News: Kubica będzie jeździł w Citroenie
(Citroen Racing)
d36j933

Po rozczarowującym sezonie w zespole M-Sport, Robert Kubica od przyszłego roku ponownie będzie jeździł samochodem Citroena - podaje belgijski magazyn "Auto News".

Według belgijskich dziennikarzy Kubica będzie jeździł w drugim, prywatnym zespole Citroena. To rozwiązanie pozwoli mu na zachowanie wsparcie koncernu LOTOS, co nie byłoby możliwe w przypadku startów krakowianina w fabrycznym teamie, którego strategicznym sponsorem jest działająca w tej samej branży co LOTOS, francuska firma Total.

"Auto News" podając wiadomość o powrocie Kubicy do Citroena podkreśla, że nie jest ona co prawda oficjalna, ale pochodzi z "pewnego źródła" i prosto z Walii, gdzie już w piątek rozpocznie się ostatnia runda tegorocznego sezonu WRC.

d36j933

Belgijski magazyn nie jest pierwszym, który twierdzi, że Kubica w sezonie 2015 poprowadzi Citroena DS3 WRC. Wcześniej takie wnioski można było wyciągnąć po wypowiedzi szefa teamu Yvesa Mattona, który przy okazji Rajdu Hiszpanii stwierdził, że gdyby Polak w tym roku jeździłby w jego zespole, to prawdopodobnie miałby już na koncie zwycięstwo w rajdzie. Z kolei ceniony brytyjski dziennikarz Colin Clark przy okazji testów Hyundaia w Walii powiedział w rozmowie z WP.PL, że przejście Kubicy do Citroena to najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Według informacji "Auto News" w sezonie 2015 w drugim zespole Citroena obok Kubicy startowałby Ukrainiec Jurij Protasow, a samochód przygotowywałaby Polakowi firma PH Sport, ta sama, która w 2013 roku obsługiwała jego Citroena DS3 RRC, kiedy startował jeszcze w klasie WRC-2.

d36j933

Podziel się opinią

Share

d36j933

d36j933