Trwa ładowanie...
d3jmfxi

Audi z nowinkami technicznymi na Le Mans

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Audi z nowinkami technicznymi na Le Mans
(zdjęcie producenta)
d3jmfxi

Audi szykuje się do 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Bolid R18 e-tron quattro ma go zwyciężyć dzięki przewadze w nowych rozwiązaniach technicznych.

14 czerwca o 15:00 rozpocznie się 82. edycja tego słynnego wyścigu długodystansowego. - Le Mans to jedyne w swoim rodzaju laboratorium, w którym testowane są nowe rozwiązania. Jednym z nich są reflektory ze światłem laserowym, które oświetlają odcinek drogi o długości do 800 m. Ich planowana wersja seryjna będzie miała zasięg do 500 m, czyli dwukrotnie większy niż reflektorów diodowych - powiedział prof. dr Ulrich Hackenberg z Audi.

Od nadchodzącego sezonu zaczną obowiązywać nowe zasady, w myśl których na pierwszym planie znajduje się efektywność energetyczna samochodu. Marka nie zdradza szczegółów jednak dowiedzieliśmy się, że Audi R18 e-tron quattro zostało skonstruowane zasadniczo od nowa, przestrzegając przy tym surowych zasad efektywności. Teraz samochód wyścigowy musi osiągać jak najlepsze czasy przejazdu, wykorzystując limitowaną ilość energii.

d3jmfxi

Lekką konstrukcją charakteryzuje się klatka bezpieczeństwa, która już w zeszłym roku ważyła o połowę mniej niż jej poprzedniczka z pierwszego startu Audi w LMP (1999 r.). Kierowcy mają też do dyspozycji cyfrowe lusterko wsteczne, którego kamera rejestruje obraz za pojazdem i przekazuje go do monitora AMOLED w kokpicie.

Źródło: Audi

ll/moto.wp.pl

Odmrażacze do szyb i zamków w niskich cenach na Allegro. Sprawdź oferty!

d3jmfxi

Podziel się opinią

Share

d3jmfxi

d3jmfxi