Trwa ładowanie...
ycipk-4gh48s

Audi wprowadza nowe, lekkie narzędzia

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Audi wprowadza nowe, lekkie narzędzia
(Materiały prasowe)
ycipk-4gh48s

Specjaliści Audi stworzyli nowe, lekkie narzędzia, które będą wykorzystywane w fabrykach marki. Ważą one mniej o 20 proc. mniej od poprzedników.

Wcześniejsze wersje narzędzi były odlewane wyłącznie z żeliwa i ważyły do 45 ton. Teraz inżynierowie użyli budowy kompozytowej, na którą składa się żeliwo, aluminium oraz tworzywa sztuczne. Podobna technologia ma zastosowanie w przypadku nowych modeli Audi.

Maszyny umożliwiają szybszą i bardziej precyzyjną obróbkę komponentów blaszanych, charakteryzują się dłuższą żywotnością i są bardziej stabilne. Dzięki nim będzie można zaoszczędzić do 10 proc. energii oraz 20 proc. materiału potrzebnego do wytworzenia elementów.

ycipk-4gh48s

Nową generację narzędzi, oprócz zastosowanych materiałów, wyróżnia także konstrukcja odmienna od stosowanej poprzednio. Na narzędzie umieszczone w prasie oddziałują siły rzędu nawet 2 500 ton. Obciążenia dodatkowo zwiększa ciągłe powtarzanie danego procesu formowania lub przycinania. Indywidualnie w podstawowej konstrukcji narzędzi dopasowane łukowate formy zapewniają im stabilność i w ten sposób lepsze przenoszenie sił.

Podstawowa struktura i uzyskana dzięki niej stabilność narzędzia klasycznego opiera się na żeliwnym ożebrowaniu krzyżowym. Ustawienie poszczególnych żeber jest dostosowywane do aktualnych wymogów tłoczonych w danym momencie elementów blaszanych.

Źródło: Audi

ll

ycipk-4gh48s

Znajdź samochód swoich marzeń w najniższej cenie!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4gh48s

ycipk-4gh48s
ycipk-4gh48s