Trwa ładowanie...
d2wuta6

Audi R18 e-tron quattro z laserowymi światłami

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Audi R18 e-tron quattro z laserowymi światłami
(zdjęcie producenta)
d2wuta6

Podczas światowej premiery nowego R18 e-tron quattro Audi zaprezentowało kolejną nowinkę techniczną. Są nimi światła laserowe, w które wyposażane będą pojazdy marki startujące m. in. w wyścigu w Le Mans.

- Wdrażając nową technikę oświetlenia poczyniliśmy wielki krok. Światło laserowe w przyszłości otworzy zupełnie nowe możliwości także dla naszych modeli seryjnych - powiedział członek zarządu Audi, Ulrich Hackenberg. Niebieskie światło lasera oświetla od tyłu żółtą fosforyzującą soczewkę z kryształu, przez którą promień świetlny przenika na zewnątrz. To nowe źródło światła pozwala na bardziej jednolite oświetlenie drogi.

Przedstawiciele Audi podkreślają, że R18 e-tron quattro posiada jeszcze inne innowacje techniczne, jednak nie chcą ich zdradzać ze względu na silną konkurencję w sezonie wyścigowym 2014. Dla Audi będzie się on opierał na trzech filarach - prototypach Le Mans (LMP1), DTM i GT-Sport. Ponadto trwają przygotowania do przeprowadzki do nowego centrum kompetencyjnego sportu motorowego w Neuburgu.

d2wuta6

W serii wyścigów Mistrzostw Świata na Długich Dystansach Audi Sport Team Joes wystąpi w przyszłym roku w charakterze obrońcy tytułu mistrzowskiego. We wszystkich ośmiu wyścigach serii WEC mistrzowie świata wystartują na dwóch Audi R18 e-tron quattro. Podczas wyścigu w Le Mans planowane jest jednak wystawienie trzeciego modelu.

Źródło: Audi

ll/moto.wp.pl

Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d2wuta6

Podziel się opinią

Share
d2wuta6
d2wuta6
Więcej tematów