Trwa ładowanie...
dnx6hn3

Audi chce zastrzec nazwę RS Q8. To będzie najmocniejszy SUV marki

Audi złożyło wniosek o rejestrację nazwy RS Q8 na terenie Unii Europejskiej. W ten sposób niejako potwierdza plan stworzenia bardzo mocnej odmiany swojego nowego dużego SUV-a.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Audi chce zastrzec nazwę RS Q8. To będzie najmocniejszy SUV marki
(Materiały prasowe)
dnx6hn3

Moda na SUV-y powoduje, że producenci samochodów tworzą coraz to nowe modele, które mają wypełnić każdą rynkowa lukę. Audi ma już cenionego i lubianego dużego Q7, ale już wkrótce do oferty dołączy model Q8 o bardziej sportowej charakterystyce (na zdjęciach model koncepcyjny). Jak się okazuje, samochód ten najprawdopodobniej otrzyma też najmocniejsza odmianę RS.

W niemieckim centrum Audi Sport, odpowiedzialnym za modele z oznaczeniem RS, mieliśmy okazję porozmawiać ze Stephanem Winkelmannem, szefem tego oddziału niemieckiej marki. Jak przyznał, rosnąca popularność SUV-ów oznacza, że będą one priorytetem również dla Audi Sport. Nie chciał zdradzić, który model w najbliższym czasie otrzyma wersję RS, ale zasugerował, że raczej będzie to większy samochód.

Teraz Audi postanowiło zastrzec nazwę RS Q8, co potwierdza, że właśnie nowy model powinien stosunkowo szybko otrzymać bardzo mocną odmianę. Będzie ona stanowiła konkurencję dla takich modeli jak BMW X6 M (575 KM) czy Mercedes-AMG GLE63 w wersji Performance (557 KM).

Materiały prasowe

Audi RS Q8 może być nawet mocniejsze. Prawdopodobnie będzie spokrewnione z Lamborghini Urusem i oba modele otrzymają 4-litrowy silnik V8 z podwójnym doładowaniem. Aktualnie jednostka ta montowana jest w modelach RS6 i RS7, gdzie standardowo generuje 560 KM, ale w wersji Performance jest to już 605 KM.

dnx6hn3

Podziel się opinią

Share

dnx6hn3

dnx6hn3