Trwa ładowanie...

Apple pracuje nad technologią autonomicznych samochodów. Tim Cook potwierdza

O tym, że Apple pracuje nad autonomicznymi samochodami, wiadomo od dawna, jednak amerykańska firma nawet nie chciała oficjalnie tego potwierdzić. Teraz wreszcie Tim Cook, szef firmy Apple, uchylił rąbka tajemnicy.

Apple pracuje nad technologią autonomicznych samochodów. Tim Cook potwierdzaŹródło: PAP/EPA, fot: ROBIN VAN LONKHUIJSEN
d106oz6
d106oz6

Pierwsze plotki o tym, że Apple stworzy samochód, pojawiły się kilka lat temu. Po tym, jak firma z Cupertino zaczęła zatrudniać specjalistów zajmujących się autonomicznymi pojazdami, było już pewne, że coś jest na rzeczy. Potwierdził to Tim Cook, a przy okazji dodał, że opracowywane przez Apple autonomiczne systemy nie będą wykorzystywane jedynie w samochodach.

Jesteśmy mocno skoncentrowani na systemach autonomicznych – powiedział Cook. – Rozwijamy duży projekt i inwestujemy w niego bardzo dużo. Z naszego punktu widzenia autonomia jest w pewnym stopniu matką wszystkich projektów związanych ze sztuczną inteligencją.

– Systemy autonomiczne mogą być wykorzystywane na wiele sposobów – dodał Cook. – Pojazdy to tylko jeden z nich, ale jest też wiele innych obszarów zastosowań. Jednak nie zdradzę nic więcej.

Zatem Apple cały czas trzyma karty blisko. Cook potwierdził głównie to, o czym już było wiadomo. Nie zdradził jednak żadnych szczegółów. Nie wiadomo zatem, czy Apple chce produkować własne samochody, czy (jak twierdzi większość ekspertów) stworzy jedynie odpowiednią technologię i będzie ją dostarczać koncernom motoryzacyjnym.

Jakie mogą być inne zastosowania technologii autonomicznych? Transport masowy, dostarczanie towarów, autonomia robotów w fabrykach (która już się pojawia w wielu miejscach) lub magazynach – to tylko kilka z wielu możliwości.

d106oz6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d106oz6
Więcej tematów