Trwa ładowanie...

Analitycy: ceny na stacjach paliw mogą pójść w górę

Share
Analitycy: ceny na stacjach paliw mogą pójść w górę
Źródło: WP.PL/Mateusz Pietruszka
d4ceza0

W nadchodzącym tygodniu kierowcy powinni liczyć się z podwyżkami cen paliw na stacjach benzynowych - ocenili branżowi analitycy. Ich zdaniem podwyżki w najmniejszym stopniu dotkną osoby tankujące autogaz.

Eksperci BM Reflex wskazali, że w mijającym tygodniu średnio za paliwa płacimy od 2 do 4 groszy na litrze więcej niż w poprzednim tygodniu.

- Oznacza to wzrost cen paliw do poziomów odpowiednio dla: benzyny bezołowiowej 95 -4,71 zł, benzyny bezołowiowej 98 - 4,92 zł, oleju napędowego - 4,64 zł/l, LPG - 2,00 zł/l. W przypadku benzyn i oleju napędowego wróciliśmy zatem do poziomów w połowy grudnia ubiegłego roku, a za gaz ostatnio płaciliśmy tyle w pierwszej dekadzie lutego tego roku - napisali w ostatnim komunikacie.

d4ceza0

Zdaniem ekspertów portalu e-petrol.pl w nadchodzącym tygodniu tankując na stacjach benzynowych powinniśmy się liczyć z podwyżkami:

- W okresie między 20 a 26 kwietnia spodziewamy się, że benzyna Pb98 kosztować będzie 4,88-4,97 zł za litr, natomiast podstawowe paliwo - benzyna Pb95 ulokuje się w przedziale 4,65-4,74 zł za litr. Olej napędowy będzie kosztować 4,57-4,66 zł za litr. Warto zauważyć, że w czasie kiedy rosną hurtowe ceny paliw tradycyjnych, obniża się cena autogazu. Na wielu stacjach będzie zapewne można zaobserwować spadki - a poziom cen średnich powinien mieścić się w przedziale 1,89-1,99 zł za litr.

mp/moto.wp.pl

d4ceza0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ceza0
d4ceza0
Więcej tematów