Trwa ładowanie...
20-04-2015 19:04

Alfa Romeo 4C i Abarth 595 jako przyszłe klasyki

Alfa Romeo 4C i Abarth 595 jako przyszłe klasykiŹródło: zdjęcie producenta
d3xvvwh
d3xvvwh

Kiedy mówi się o współczesnych modelach samochodów, które mają szansę stać się kolekcjonerskimi „cackami", w rankingu czytelników magazynu poświęconego klasykom w historii motoryzacji „Motor Klassik" prym wiodą dwie nazwy: Alfa Romeo 4C, która po raz drugi wygrała konkurs „Klasyka Przyszłości" w kategorii coupé, oraz Abarth 595, który został wybrany spośród samochodów o małej pojemności.

W ramach konkursu znany magazyn branżowy zapytał swoich czytelników będących jednocześnie posiadaczami przynajmniej jednego samochodu zabytkowego, jakie aktualnie produkowane modele samochodów mają szanse stać się ponadczasowymi ikonami. Tytuł „Klasyka Przyszłości" jest więc ważnym wskaźnikiem trendów w branży samochodów kolekcjonerskich nadchodzących czasów.

Już w przeszłości inne modele Grupy Fiat Chrysler Automobiles były wyróżniane tytułem „Klasyka Przyszłości". W 2009 roku Alfa Romeo 159 i Alfa Romeo 8C Competizione triumfowały w swoich kategoriach, natomiast w roku 2012 i 2013 to jedno z najbardziej pożądanych trofeów zostało przyznane Fiatowi 500.

W przeszłości Alfa Romeo została nagrodzona również w innych kategoriach „Motor Klassik Awards". W roku 2012 na przykład, czytelnicy wybrali Alfę Romeo 6C 1750, model podchodzący z lat 30., jako „Klasyka Roku".

Alfa Romeo 4C wyposażona jest w czterocylindrowy silnik z bezpośrednim wtryskiem, który przy pojemności 1750 cm³ rozwija moc 240 KM. Z kolei Abarth 595 ma pod maską jednostkę 1.4 turbo 180 KM.

Źródło: Fiat

mp/moto.wp.pl

d3xvvwh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xvvwh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj