Poczta Polska zrobi wszystko, by udowodnić, że jest instytucją, która zadanie obsługi polskich sądów wykona we właściwy sposób - oświadczył w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Usługa ta ma być świadczona od lutego 2016 r.
Poczta Polska wygrała przetarg na obsługę polskich sądów. Jej oferta zdobyła niecałe 98 punktów na 100 możliwych, podczas gdy oferta Polskiej Grupy Pocztowej (InPostu) - niecałe 68 pkt.
"Jeżeli były jakieś niedomagania w latach poprzednich - kiedy realizowała to przedsięwzięcie przed 2013 rokiem, to na pewno te niedomagania zostaną usunięte" - zapewnił szef resortu infrastruktury i budownictwa na konferencji prasowej w Sejmie.
"Z satysfakcją chcielibyśmy (...) ogłosić, że czas odbierania przesyłek sądowych w sklepach monopolowych zakończył się 10 grudnia 2015 roku" - wtórował mu wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
Jak podkreślił, Centrum Zakupów dla Sądownictwa w Krakowie ogłosiło w czwartek wynik postępowania na świadczenie usług pocztowych na rzecz sądów powszechnych na lata 2016-2018. "Decyzją tej instytucji będzie to z powrotem Poczta Polska" - zaznaczył.
Usługa ta ma być świadczona od lutego 2016 r. "Poczta Polska - po wygraniu przetargu - musi mieć czas do ponownego przygotowania, by świadczyć przedmiotowe usługi" - wyjaśnił Jaki.
Wiceminister sprawiedliwości dodał, że z polecenia ministra sprawiedliwości zapisano w specyfikacji przetargu, by nie tylko brane było pod uwagę kryterium ceny świadczonych usług, ale przede wszystkim kryterium ich jakości. Jego zdaniem wynik przetargu sprawi, że nie będą powtarzały się takie sytuacje, kiedy bardzo ważne przesyłki sądowe nie były dostarczane na czas, bądź nie trafiały tam, gdzie powinny.