Trwa ładowanie...
d3ezqjc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

735 pijanych kierowców zatrzymanych w okresie świątecznym

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
735 pijanych kierowców zatrzymanych w okresie świątecznym
(Policja)
d3ezqjc

Przez trzy świąteczne dni na drogach doszło do 163 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 236 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 735 nietrzeźwych kierowców - poinformowała Komenda Główna Policji.

Dla porównania przed rokiem w 219 wypadkach zginęło 27 osób, a 320 zostało rannych; zatrzymano 706 nietrzeźwych kierowców. - W tym roku podczas Świąt panowały dobre warunki drogowe. Na trasach w całym kraju było więcej policyjnych patroli. Przeprowadziliśmy także więcej kontroli stanu trzeźwości - powiedział Andrzej Browarek z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

Policjanci, podczas drogowych kontroli, sprawdzali też sposób przewożenia dzieci i to, czy wszyscy mają zapięte pasy. Przypominają, że pas powinien przylegać do ciała; nie może być zbyt luźny, a tak często się dzieje, gdy zapinamy go na zimowych kurtkach. Warto też sprawdzić czy fotelik dla dziecka jest dobrze zamocowany, a dziecko bezpiecznie w nim zapięte.

d3ezqjc

Od maja obowiązują zaostrzone kary dla tych, którzy zdecydują się na jazdę "na podwójnym gazie". Niezależnie od orzeczonej kary (gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi im zakaz prowadzenia pojazdów i m.in. do 30 dni aresztu; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia - PAP), sąd ma obligatoryjnie orzekać świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 zł w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 000 zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

ll

d3ezqjc

Podziel się opinią

Share

d3ezqjc

d3ezqjc