Trwa ładowanie...
03-08-2012 17:31

700 koni w... Arielu Atom

700 koni w... Arielu AtomŹródło: zdjęcie producenta
d4jdngl
d4jdngl

Ariel Atom to samochód zbudowany według filozofii podobnej do tej, do której stosuje się Lotus, to znaczy: przede wszystkim - niska masa. Już wersja produkcyjna jest całkiem szybka, jednak dla DDMWorks z Karoliny Południowej jej silnik nie wystarcza

Normalny Ariel Atom potrafi zawstydzić takie tuzy motoryzacyjne, jak Porsche Carrera GT czy Ferrari Enzo. Amerykanie jednak poszli o krok dalej. Silnik został gruntownie przebudowany – dodano m.in. dwie turbosprężarki. Zmodyfikowany 2-litrowy Ecotec wytwarza 700 koni mechanicznych mocy.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

W każdym innym aucie moc taka już jest ogromna – dla szybkiego porównania, Ferrari F12berlinetta ma silnik o mocy 730 KM. Tu jednak mowa o samochodzie nazwanym Atom z powodu mikrej (jak na samochód) wagi, wynoszącej 657 kg. Stosunek mocy do masy jest tu większy niż w najszybszym seryjnym samochodzie świata, Bugatti Veyronie.

Żeby pomóc utrzymać tą moc w ryzach, DDMWorks dodało nieco szersze tylne opony. Silnik 700-konny nie jest jedynym, oferowanym przez amerykański zespół tunerski – do wyboru są także jednostki 450 i 575-konne.

ml/

d4jdngl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jdngl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj