300 kierowców w Polsce weźmie udział w programie szkoleń organizowanym przez Forda
Motoryzacyjny koncern od 2013 roku prowadzi swój program Ford Driving Skills for Life (DSFL), polegający na szkoleniu i uświadamianiu młodych kierowców. Dotychczasowe nakłady na tę działalność zamknęły się kwotą 9,6 mln euro, a udział w nich w Europie wzięło ponad 13,5 tys uczestników. Zapoznali się z zagrożeniami na drodze, doskonalili technikę jazdy oraz poznali zasady bezpiecznego dostosowania prędkości do panujących warunków. W czasie szkoleń wiele uwagi poświęcane jest zagrożeniom, jakie niesie ze sobą korzystanie w czasie jazdy z urządzeń umożliwiających dostęp do portali społecznościowych, wysyłanie sms-ów, wykonywanie fotografii autoportretowych, tzw. selfie oraz jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W tym roku firma przeznaczy kolejne 2,9 miliona na darmowe kursy. Zorganizowane zostaną w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Rumunii, Rosji, Hiszpanii, Turcji oraz Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy na listę beneficjentów trafiły także Finlandia i Polska.
- W Polsce programem DSFL w tym roku objętych zostanie 300 osób, które wezmą udział w szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa jazdy - mówi Wirtualnej Polsce Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji Ford Polska. - Przewidywane jest ono na druga połowę roku. Szczegóły dotyczące całego przedsięwzięcia w Polsce podamy w niedalekiej przyszłości - dodaje.
Według danych europejskiego programu DaCoTa, główną przyczyną zgonów młodych Europejczyków w przedziale wiekowym od 18 do 24 lat są wypadki drogowe. Ford był pierwszym producentem samochodów, który 11 lat temu w USA wdrożył globalny program szkolenia świeżo upieczonych kierowców. Od tego czasu przez jego kursy doszkalające przeszło 650 tys. osób na całym świecie.
BC