Trwa ładowanie...
d2xm75q

21 tys. km z Nordkapp do Przylądka Igielnego

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
21 tys. km z Nordkapp do Przylądka Igielnego
(Materiały prasowe)
d2xm75q

Załoga Porsche Cayenne z The Longest Drive ma już za sobą 7700 km w drodze z Nordkapp w Norwegii, przez Londyn aż do Przylądka Igielnego w Republice Południowej Afryki. Łączny dystans, jaki ma pokonać ekipa to aż 21 000 km. Obecnie auto i jego trzech pasażerów znajduje się w Egipcie.

Po drodze nie obyło się jednak bez kłopotów. Ze względu na sytuację polityczną w Syrii i Libii konieczne było przetransportowanie samochodu oraz załogi drogą powietrzną. Niestety, znalezienie przewoźnika, który byłby w stanie sprostać zadaniu nie było proste. W pewnym momencie pojawiło się ryzyko zakończenia podróży w Istambule. Ostatecznie jednak ekipa dotarła do kolejnego punktu wyprawy – Egiptu.

Tam Porsche musiało zostać przerobione na samochód z napędem tylko na jedną oś, a oryginalne tablice rejestracyjne zastąpiono egipskimi. Inaczej podróż nie mogłaby być kontynuowana. Później pojazd oraz ekipę jeszcze dokładnie skontrolowano i wreszcie wpuszczono do kraju.

d2xm75q

Droga przez Europę przebiegała bezproblemowo. Nie ma się co jednak spodziewać, że w Afryce będzie identycznie. To właśnie tutaj najprawdopodobniej zacznie się prawdziwa przygoda.

mp/moto.wp.pl

Chcesz kupić auto z salonu? Odwiedź NoweAukcje.pl i kupuj do 35% taniej!

d2xm75q

Podziel się opinią

Share

d2xm75q

d2xm75q