2012 r. pełen emocji w polskim motocrossie

2012 r. pełen emocji w polskim motocrossieŹródło: Materiały prasowe
d3gukzi
d3gukzi

Polscy zawodnicy motocrossowi w ubiegłym sezonie często gościli na podium w zawodach MX w Polsce i w Europie. Trasy wyścigów wymagały doskonałego przygotowania kondycyjnego oraz odpowiedniego sprzętu.

Wyróżniającym się zespołem był Bros Racing Team z podwarszawskich Marek. W jego barwach startują bracia Karol i Łukasz Kędzierscy, którzy uzyskali znakomite wyniki w ubiegłorocznych imprezach. Pierwszy z nich cztery razy zwyciężał w kategoriach MX Open, MX2, cross country klasie Senior 1 oraz zespołowych MP. Zajął on też 3 miejsce w Pucharze Europy Cross Country w kategorii Senior. Łukasz Kędzierski z kolei zdobył tytuł vicemistrza Polski w klasie MX Open, mistrza Polski Cross Country w klasie Senior 2. Uplasował się zaraz za swoim bratem w Pucharze Europy.

Za kuźnię talentów uznaje się zespół TNT Motocross, założony w 2001 r. w Nowym Dworze Mazowieckim. Organizuje on treningi zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów - posiada własny tor. Weteranem teamu jest Robert Michalski, który wygrał Puchar Ziemi Świętokrzyskiej. Jedną z bardziej doświadczonych zawodniczek jest Sylwia Siebielec, która w ubiegłym sezonie zajęła 3 lokatę w Pucharze Polski Kobiet MX. Mniej udany sezon ma za sobą Monika Kaniewska - trapiły ją liczne kontuzje. Mimo tego zdołała stanąć na drugim stopniu podium OML i zająć 4 miejsce w Pucharze Polski Kobiet. Do piątki najlepszych zawodników w swojej klasie wszedł też tegoroczny maturzysta, Michał Jońca.

Duże oczekiwania na nowy sezon związane są z Kurowski MX Training - startujący w jego barwach Łukasz Kurowski planuje start w Mistrzostwach Świata w Enduro. Ubiegły rok minął jednak pod znakiem poważnej kontuzji.

Źródło: Dunlop