2 i 3 miejsce VW w Rajdzie Argentyny

2 i 3 miejsce VW w Rajdzie ArgentynyŹródło: Materiały prasowe
d31d2vj
d31d2vj

VW zanotował kolejny udany, rajdowy weekend. Podczas Rajdu Argentyny kierowcy Polo R WRC - Sebastien Ogier i Jari-Matti Latvala zdobyli kolejno drugie oraz trzecie miejsce.

Imprezę zwyciężył wielokrotny mistrz świata, Sebastien Loeb. Podwójnym zwycięstwem w Power Stage obaj kierowcy Volkswagena zapewnili sobie w sumie 5 dodatkowych punktów w klasyfikacji kierowców. Po jednej trzeciej sezonu Ogier ma 54 punkty przewagi wśród kierowców, natomiast w kategorii producentów VW wyprzedza o 14 punktów Citroena. Warto wspomnieć też o dobrym starcie Andreasa Mikkelsena, który uplasował się na 8 miejscu w "generalce".

O zwycięstwie w rajdzie zdecydował jeden błąd. Choć Ogier szybko objął prowadzenie, zapisując na swym koncie 5 najlepszych czasów na oesach to na 7 odcinku za późno zahamował i wypadł z trasy, co kosztowało go 40 s straty. Finałowy dzień Rajdu Argentyny należał do Latvali - Fin był najszybszy na wszystkich 4 odcinkach specjalnych, w tym Power Stage, co pozwoliło mu stanąć na najniższym stopniu podium.

Argentyna była trudnym testem dla samochodów - trasy posiadały wiele wyboistych odcinków oraz długich skoków. Zamiast nieustannych drgań, jak ostatnio w Portugalii, zawieszenie Polo R WRC musiało przetrzymać silne przeciążenia. Konstrukcja rajdówki przeszła jednak ten sprawdzian znakomicie - na 14 oesów kierowcy Polo aż 10 razy zanotowali najlepsze czasy.

Źródło: Volkswagen