Trwa ładowanie...

2,6 mln Volkswagenów do poprawki

Share
2,6 mln Volkswagenów do poprawki
Źródło: zdjęcie producenta
d4ceza0

Volkswagen zapowiedział gigantyczną akcję przywoławczą. Do naprawy będzie musiało pojechać 2,6 miliona samochodów. Jak podkreśla agencja dpa, jest to więcej niż wyniosła sprzedaż grupy Volkswagena w pierwszym kwartale 2013 roku. Problemy występują w modelach najlepiej sprzedających się marek tej grupy.

Największym problemem okazała się dwusprzęgłowa, automatyczna skrzynia biegów DSG, której zasada działania została opracowana przez inżynierów Porsche. mechanizm ten przed laty został zaadaptowany przez Volkswagena i stosowany jest w modelach VW, Audi, Seata i Skody. Producent radzi właścicielom pojazdów z tą skrzynią biegów - jest ich ok. 1,6 mln - by z własnej inicjatywy zgłaszali się do stacji obsługi w celu wymiany syntetycznego oleju. Skrzynia DSG może sprawiać kłopoty zwłaszcza w warunkach miejskich, na zatłoczonych ulicach. Były już z nią problemy w metropoliach azjatyckich.

Sprawdzenia i ewentualnie naprawy wymaga też 800 tys. samochodów VW Tiguan, w których istnieje ryzyko awarii oświetlenia. Ponadto w 239 tys. pickupów Amarok stwierdzono ryzyko nieszczelności przewodów paliwowych.

tb, moto.wp.pl

d4ceza0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ceza0
d4ceza0
Więcej tematów