Trwa ładowanie...
08-07-2015 14:38

100 nowych fotoradarów pod koniec wakacji

d258bat
d258bat

W ramach kampanii „Bezpiecznie na drogach” stawiane są coraz to nowe fotoradary, które skutecznie wyłapują kierowców przekraczających prędkość. Docelowo w rękach ITD zarządzającej nimi ma być ich ok. 400. Obecnie działa już ponad 300, a ostatnia partia urządzeń pojawi się na drogach pod koniec wakacji.

Jak podsumowuje Komenda Główna Policji, w 2014 roku zbyt szybka jazda była powodem blisko 7,5 tys. wypadków, w których zginęło 855 osób, a ponad 10 tys. odniosło obrażenia. Nowe przepisy oraz stawianie kolejnych urządzeń rejestrujących piratów drogowych mają te statystyki zdecydowanie polepszyć.

To oczywiście nie wszystko. Piratów drogowych wyłapują także straże gminne, w których rękach jest ok. 200 fotoradarów. Już niedługo nogę z gazu będą musieli zdjąć także ci zwalniający jedynie w miejscu, gdzie stoi urządzenie. Na nich czeka bowiem odcinkowy pomiar prędkości, który pojawi się w 29 miejscach. Przy wjeździe na taką trasę ustawiony będzie niebieski znak D-51 (fotoradar), pod którym znajdzie się tabliczka o treści: „Kontrola średniej prędkości na odcinku...”. To właśnie słowo „średniej” na tabliczce pozwoli odróżnić fragment drogi, na którym działa odcinkowy pomiar prędkości od miejsc, w których swoje urządzenia ustawiają straże miejskie lub gminne.

Prawdziwa ofensywa trwa także w miastach, gdzie sukcesywnie włączane są systemy wyłapujące kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. Skrzyżowania objęte dozorem nie są w żaden sposób oznaczane. Przyjezdni, którzy nie wiedzą o działaniu systemu, mogą więc łatwo wpaść w zastawione sidła. Obecnie za przejazd na czerwonym świetle można otrzymać mandat w wysokości 500 zł i 6 punktów karnych.

d258bat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d258bat
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj