Trwa ładowanie...
08-02-2016 12:50

100 mln opon z poznańskiej fabryki Bridgestone

100 mln opon z poznańskiej fabryki BridgestoneŹródło: Materiały prasowe
d2t87nj
d2t87nj

Stumilionową oponę wyprodukowała fabryka Bridgestone Poznań. Zakład działa od 18 lat, codziennie wytwarzając 30 000 sztuk ogumienia. W najbliższych latach w fabryce planowany jest wzrost produkcji do ok. 33 000 sztuk dziennie.

Obecnie w zakładzie produkowanych jest niemal 500 rodzajów opon, które trafiają do 44 krajów na świecie. Spółka poinformowała, że na certyfikacie stumilionowej opony podpiszą się wszyscy pracownicy Bridgestone Poznań, później dołączy ona do grona innych prezentowanych na terenie zakładu eksponatów: m.in. pierwszej i milionowej opony.

Jak powiedział dyrektor poznańskiej fabryki Krzysztof Nowaczyk, w ciągu najbliższych 4-5 lat w Poznaniu planowane jest zwiększenie wielkość produkcji - o ok. 3 000 opon dziennie. - Nie planujemy na razie rozbudowy fabryki, nie mówimy też o ewentualnym zwiększeniu zatrudnienia. Zwiększenie produkcji ma być efektem poprawy efektywności wewnętrznej pracy - powiedział Nowaczyk.

Fabryka w Poznaniu powstała w 1998 r. i jest jednym z największych pracodawców w regionie, zatrudniając ponad 1 700 osób. Bridgestone Poznań jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu. - Wytwarzamy produkty dla segmentu samochodów premium i prestige. Zainteresowanie oponami z naszej fabryki jest olbrzymie, jest ich wciąż za mało - podkreślił Nowaczyk.

Ogumienie z Poznania trafia przede wszystkim do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Połowa z nich produkowana jest jako pierwotne wyposażenie samochodów. Bridgestone Poznań jako pierwszy i jedyny w Europie produkuje opony typu run flat, czyli takie, które pozwalają na kontynuację jazdy po ich przebiciu i utracie powietrza.

d2t87nj

Grupa Bridgestone posiada w Polsce 4 fabryki (Poznań, Stargard Szczeciński, Żarów na Dolnym Śląsku i Wolsztyn), spółkę sprzedażową, oraz centrum usług wspólnych.

Źródło: PAP

ll

d2t87nj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t87nj
Więcej tematów