Trwa ładowanie...
d2sn3rc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

100 mln opon z poznańskiej fabryki Bridgestone

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
100 mln opon z poznańskiej fabryki Bridgestone
(Materiały prasowe)
d2sn3rc

Stumilionową oponę wyprodukowała fabryka Bridgestone Poznań. Zakład działa od 18 lat, codziennie wytwarzając 30 000 sztuk ogumienia. W najbliższych latach w fabryce planowany jest wzrost produkcji do ok. 33 000 sztuk dziennie.

Obecnie w zakładzie produkowanych jest niemal 500 rodzajów opon, które trafiają do 44 krajów na świecie. Spółka poinformowała, że na certyfikacie stumilionowej opony podpiszą się wszyscy pracownicy Bridgestone Poznań, później dołączy ona do grona innych prezentowanych na terenie zakładu eksponatów: m.in. pierwszej i milionowej opony.

Jak powiedział dyrektor poznańskiej fabryki Krzysztof Nowaczyk, w ciągu najbliższych 4-5 lat w Poznaniu planowane jest zwiększenie wielkość produkcji - o ok. 3 000 opon dziennie. - Nie planujemy na razie rozbudowy fabryki, nie mówimy też o ewentualnym zwiększeniu zatrudnienia. Zwiększenie produkcji ma być efektem poprawy efektywności wewnętrznej pracy - powiedział Nowaczyk.

d2sn3rc

Fabryka w Poznaniu powstała w 1998 r. i jest jednym z największych pracodawców w regionie, zatrudniając ponad 1 700 osób. Bridgestone Poznań jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu. - Wytwarzamy produkty dla segmentu samochodów premium i prestige. Zainteresowanie oponami z naszej fabryki jest olbrzymie, jest ich wciąż za mało - podkreślił Nowaczyk.

Ogumienie z Poznania trafia przede wszystkim do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Połowa z nich produkowana jest jako pierwotne wyposażenie samochodów. Bridgestone Poznań jako pierwszy i jedyny w Europie produkuje opony typu run flat, czyli takie, które pozwalają na kontynuację jazdy po ich przebiciu i utracie powietrza.

Grupa Bridgestone posiada w Polsce 4 fabryki (Poznań, Stargard Szczeciński, Żarów na Dolnym Śląsku i Wolsztyn), spółkę sprzedażową, oraz centrum usług wspólnych.

Źródło: PAP

d2sn3rc

ll

Wycieraczki Bosch już od 14,96 zł. Sprawdź! >>

d2sn3rc

Podziel się opinią

Share

d2sn3rc

d2sn3rc