d233w9c

Rajdowe MŚ: Loeb liderem po pierwszym dniu

d233w9c
d233w9c

Francuz Sebastien Loeb (Citroen DS3) prowadzi po pierwszym dniu Rajdu Sardynii, piątej w tym sezonie eliminacji samochodowych mistrzostw świata. Polacy nie startują.

Na drugiej pozycji, ze stratą 33,2 s, plasuje się Norweg Petter Solberg (Citroen DS3). Trzecie miejsce zajmuje Fin Mikko Hirvonen (Ford Fiesta RS), tracąc do lidera 53,1.

Z ośmiu rozegranych odcinków specjalnych Loeb wygrał cztery, trzy Hirvonen, a jeden Solberg.

Rajd Sardynii rozgrywany jest po rocznej przerwie. W 2009 roku triumfował Fin Jari-Matti Latvala, drugi był jego rodak Mikko Hirvonen, a trzeci Solberg. Czwarte miejsce zajął Loeb, który został ukarany dwoma minutami za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa po zmianie koła.

d233w9c

Trasa tegorocznej imprezy liczy 1183,5 km długości, w tym 340,2 km podzielonych na 18 odcinków specjalnych.