Trwa ładowanie...

Rzeszów - studenci konstruują wyścigówkę

Rzeszów - studenci konstruują wyścigówkęŹródło: PRz Racing
d3ls8xn
d3ls8xn

Studenci Politechniki Rzeszowskiej konstruują wyścigowy bolid. Wezmą nim udział w prestiżowych zawodach akademickich drużyn z całego świata. Będą rywalizować z takimi potęgami jak Oxford czy amerykańska MIT - najsłynniejsza na świecie uczelnia techniczna z Massachusetts.

Budowa bolidu zaczęła się półtora roku temu - wtedy powstał projekt inżynierski i trójwymiarowy model. Jak zapewniają twórcy, wyścigówka ma być gotowa za dwa miesiące. Obecnie powstała rama - do niej będą dołączane kolejne elementy konstrukcji. Po ukończeniu, pojazd nie powinien różnić się znacznie od małych gokartów. Prędkość to nie wszystko - jurorzy zawodów będą brać pod uwagę także koszty wprowadzenia do produkcji seryjnej.

Według zapewnień, pierwsze testy ruszą jeszcze w czerwcu. Bolid ma osiągać prędkość 100 kilometrów na godzinę w 3 sekundy.

Pod koniec sierpnia wyścigówka pojawi się na węgierskim torze Hungaroring. W planach jest też oficjalna prezentacja pojazdu przed mieszkańcami Rzeszowa. Nad projektem pracują łącznie 22 osoby.

tb, moto.wp.pl

d3ls8xn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ls8xn
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj