3. miejsce Ostberga w Szwecji

3. miejsce Ostberga w SzwecjiŹródło: Materiały prasowe/Citroen
d4kpzkh
d4kpzkh

Podczas Rajdu Szwecji bardzo dobrze zaprezentował się Mads Ostberg. Kierowca Citroena DS3 WRC zajął 3. miejsce w "generalce".

Pomimo trudnych warunków drogowych Ostberg czuł się za kierownicą swojego samochodu z każdym kilometrem coraz pewniej. Co więcej - na odcinku Torntorp 2 zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo oesowe. Zawodnik Citroena wygrał ponownie na Power Stage, zapisując w ten sposób na swoim koncie dodatkowe 3 punkty Do awansu na drugie miejsce zabrakło mu ostatecznie 5,9 s, ale po raz pierwszy od czasu przesiadki do Citroena DS3 WRC Norweg ukończył rajd na trzecim miejscu.

Drugi zawodnik teamu, Kris Meeke, był w sobotę nawet na trzeciej pozycji w "generalce", ale na 18-stym odcinku specjalnym stracił 7 minut po wjechaniu w bandę śnieżną. Kierowca z Irandii Północnej spadł o kilka pozycji, jednak ostatecznie wywalczył 10. miejsce i 8 ważnych punktów dla zespołu Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team. Startujący jako jeden z pierwszych Khalid Al Qassimi trafiał z kolei na szczególnie śliskie drogi. Dzięki dużej koncentracji i skutecznemu unikaniu błędów kierowca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich dotarł do mety na 16. miejscu.

(fot. Materiały prasowe/Citroen)
Źródło: (fot. Materiały prasowe/Citroen)

- Nasze załogi osiągnęły cel, jaki przed nimi postawiliśmy. Mads po raz pierwszy od czasu przejścia do Citroena zajął miejsce na podium, startując niemalże u siebie w domu. Zrobił na nas dobre wrażenie wynikiem a jeszcze lepsze stylem, w jakim go osiągnął. Stopniowo nabierał pewności siebie, tempa i z oesu na oes zbliżał się do takiej techniki prowadzenia samochodu, przy jakiej DS3 jest najskuteczniejszy - powiedział dyrektor Citroen Racing, Yves Matton.

Po dwóch rundach Mistrzostw Świata Ostberg ma 30 punktów, co daje mu 3. miejsce w klasyfikacji. Kris Meeke zajmuje 6. lokatę (17 punktów), zaś w kategorii producentów Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team jest drugi (56 punktów), tracąc 16 punktów do Volkswagen Motorsport.

Źródło: Citroen