Trwa ładowanie...

Tyko żółte fotoradary mogą robić zdjęcia

Tyko żółte fotoradary mogą robić zdjęciaŹródło: PAP/Wojciech Pacewicz
d2qgm9x
d2qgm9x

Od końca czerwca tylko żółte fotoradary mogą fotografować kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Inspekcja Transportu Drogowego dysponuje 300 urządzeniami zainstalowanymi w żółtych skrzynkach, podobną liczbę urządzeń mają w dyspozycji straże miejskie.

Rzecznik ITD Alvin Gajadhur w radiowej Jedynce wyjaśnił, że stare, szare fotoradary przestają działać. Od 28 czerwca urządzenia rejestrujące prędkość i robiące zdjęcia kierowcom, którzy złamali przepisy, mogą być instalowane tylko w żółtych obudowach. Alvin Gajadhur dodaje, że przy drogach stoją jeszcze maszty z szarymi skrzynkami, nie ma w nich już jednak fotoradarów, a skrzynki są sukcesywnie demontowane.

Do tej pory przy polskich drogach stało ponad 1000 szarych skrzynek, w których montowane były fotoradary. Choć szansa trafienia na "nabity" masz była niewielka, to kierowcy nigdy nie wiedzieli, gdzie umieszczone są urządzenia rejestrujące wykroczenia.

Inspekcja Transportu Drogowego planuje do 2015 roku instalację jeszcze 100 nowych fotoradarów i 29 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości oraz montaż 20 systemów kontroli wjazdu na czerwonym świetle.

d2qgm9x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qgm9x
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj