Trwa ładowanie...
d6dghhs

Fabryka układów kierowniczych Delphi w Tychach jest na sprzedaż

d6dghhs
d6dghhs

Fabryka układów kierowniczych Delphi w Tychach będzie sprzedana. Amerykański producent podzespołów motoryzacyjnych Delphi Corporation ogłosił, że fundusz Platinum Equity jest głównym zainteresowanym zakupem jego działu układów kierowniczych i półosi napędowych, w którego skład wchodzi m.in. polski zakład.

Jak poinformowała rzecznik Delphi Polska Agnieszka Przymusińska, przygotowywana transakcja jest konsekwencją uznania przez Delphi biznesu układów kierowniczych za strategiczny i wystawienia go na sprzedaż.

Zgodnie z amerykańskim prawem upadłościowym, którym objęty jest koncern, finalizacja negocjacji dotyczących sprzedaży działu układów kierowniczych i półosi napędowych będzie prowadzona przez tamtejszy sąd.

_ To dobra wiadomość dla fabryki w Tychach, bo Platinum Equity to mocny partner specjalizujący się w wyodrębnianiu i usamodzielnianiu części wielkich korporacji. Biznes polskiej fabryki jest bardzo silny i perspektywiczny, posiada ona pełny portfel zamówień na najbliższe lata _ - oceniła Przymusińska.

d6dghhs

W listopadzie zeszłego roku fabryka układów kierowniczych Delphi w Tychach informowała o zwiększeniu zatrudnienia o ponad 400 pracowników. Zapowiadała dalszy wzrost zatrudnienia w zakładzie oraz uruchomienie nowego, zlokalizowanego w gliwickiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ma on ruszyć w trzecim kwartale tego roku.

Tyska fabryka Delphi jest największą inwestycją koncernu w Polsce i daje zatrudnienie ponad tysiącu pracownikom. Oprócz niej Delphi posiada w naszym kraju jeszcze pięć fabryk: wiązek elektrycznych i światłowodowych w Jeleśni, wymienników ciepła i chłodnic w Ostrowie Wielkopolskim, amortyzatorów w Krośnie, systemów zasilania silnika oraz układów zasilania paliwem i pochłaniaczy w Błoniu pod Warszawą oraz przełączników w Gdańsku, a także Centrum Techniczne w Krakowie. W sumie we wszystkich tych zakładach pracuje 6,5 tys. pracowników.

Koncern Delphi jest globalnym dostawcą systemów elektrycznych, elektronicznych i bezpieczeństwa m.in. dla motoryzacji. Zatrudnia ponad 172 tys. pracowników w 34 krajach. Wartość rocznej sprzedaży to blisko 27 mld dolarów. W październiku 2005 roku koncern wystąpił do amerykańskiego sądu federalnego w Nowym Jorku z wnioskiem o skorzystanie z przepisów chroniących przed bankructwem.

Platinum Equity to światowa firma specjalizującą się w przejęciach, połączeniach i zarządzaniu. Odáutworzenia w 1995 roku fundusz przejął ponad 65 biznesów oáwartości przekraczającej 15 mld dolarów w czasie przejęcia.

d6dghhs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6dghhs
Więcej tematów