Bracia Bębenkowie rajdowymi wicemistrzami Polski

Bracia Bębenkowie rajdowymi wicemistrzami PolskiŹródło: Materiały prasowe
d40r4nd
d40r4nd

Po zaciętej walce o drugie miejsce w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski ostatecznie zdobyli je zawodnicy Platinum Rally Team Michał i Grzegorz Bębenkowie.

Finał rajdowej rywalizacji w tym roku rozgrywał sie w Kotlinie Kłodzkiej podczas Rajdu Dolnośląskiego. Na drugie miejsce mieli również szansę Grzegorz Grzyb, Tomasz Kuchar, Wojciech Chuchała oraz Maciej Rzeźnik. W piątek i sobotę zawodnicy przejechali 13 oesów o łącznej długości 183 km.

Pierwszy dzień rywalizacji załoga Platinum Rally Team ukończyła na drugim miejscu ze stratą 40 s do lidera. Przewaga nad resztą stawki miała kluczowe znaczenie podczas finałowego dnia rywalizacji i, jak się później okazało, była wystarczająca by sięgnąć po tytuł wicemistrza Polski na 2012. Ostatecznie Michał i Grzegorz Bębenkowie ukończyli zawody na trzecim miejscu i mogą świętować tytuł drugiej najszybszej załogi w kraju.

- Dzisiaj towarzyszą nam niesamowite emocje. Byliśmy co prawda już w karierze wicemistrzami Polski, ale od trzech lat nie staliśmy na pudle w klasyfikacji sezonu. To fantastyczne przypomnieć sobie te uczucia, to zwieńczenie ciężkiej pracy całego, bardzo dobrego zespołu - powiedział Michał Bębenek.

- Wczoraj swoje urodziny miał Janusz Kulig. Nie dedykuję mu tytułu wicemistrza, bo kiedyś powiedział mi, że zostanę Mistrzem Polski. Tak więc, Janusz - jeszcze nie w tym roku, musisz jeszcze trochę poczekać, mam nadzieję, że już niedługo staniemy na najwyższym stopniu podium - dodał świeżo upieczony wicemistrz kraju.

d40r4nd

Tegoroczny cykl Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski składał się z siedmiu rajdów. Był też pierwszym, który Michał i Grzegorz Bębenkowie przejechali w Peugeocie 207 S2000. Już podczas drugiego startu załoga z Bochni zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Świdnickiego. Udanym występem był też Rajd Rzeszowski, gdzie udało się zająć najniższy stopień podium. Sezon zakończył się mocnym akcentem w postaci trzeciego miejsca na mecie w Polanicy.