Trwa ładowanie...
ycipk-2h13of

Zmiana przepisów fotoradarowych w drodze

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana przepisów fotoradarowych w drodze
(PAP)
ycipk-2h13of

Koniec ze stawianiem fotoradarów gdzie popadnie. Posłowie szykują zmiany, po których gminy będą miały o wiele trudniejsze zadanie z rozstawianiem płapek na kierowców.

(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
Podziel się

Fotoradar ma służyć poprawie bezpieczeństwa na drodze, a nie napychaniu kas samorządów - do takiego wniosku doszli posłowie z sejmowej Komisji Infrastruktury i przyjęli projekt nowelizacji ustawy o ruchu drogowym zakładający, że właściciele wszystkich fotoradarów na ustawienie ich przy drodze będą musieli mieć zgodę generalnego inspektora transportu drogowego. Do tego niezbędna będzie opinia policji, która potwierdzi, że we wskazanym miejscu w istocie względy bezpieczeństwa wymagają ustawienia fotoradaru.

ycipk-2h13of

- Mieliśmy wiele skarg na funkcjonowanie tego systemu. A przecież rolą fotoradarów nie powinno być polowanie na kierowców - przyznaje poseł Krzysztof Tchórzewski z sejmowej Komisji Infrastruktury, cytowany przez "Dziennik Zachodni". Nowa ustawa może zostać przyjęta jeszcze w sierpniu.

Ja czytamy w "DZ" Tchórzewski nie neguje konieczności stosowania fotoradarów. Jego zdaniem powinny być one elementem systemu poprawy bezpieczeństwa, a nie źródłem dochodu dla gminy i przy okazji utrapieniem dla kierowców. Obecna sytuacja, w której podległa samorządowi straż gminna określa miejsca ustawienia fotoradarów, może rodzić pokusę, aby je stawiać nie tam, gdzie jest niebezpiecznie, lecz tam, gdzie przepisy łamie największa liczba kierowców. A wszystko po to, aby najwięcej zarobić. Posłowie chcą skończyć z takimi praktykami i pieczę nad wszystkimi fotoradarami (zarówno strażniczymi jak i policyjnymi) przekazać generalnemu inspektorowi transportu drogowego.

[

Podziel się
ycipk-2h13of

]( http://wnp.pl )

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2h13of

ycipk-2h13of
ycipk-2h13of