Trwa ładowanie...
ycipk-3e3psk

Volkswagen dostał zakaz sprzedaży i rejestracji aut w Korei

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volkswagen dostał zakaz sprzedaży i rejestracji aut w Korei
(AFP/EAST NEWS, Fot: arch19)
ycipk-3e3psk

*Volkswagen Korea otrzymał oficjalny zakaz sprzedaży i rejestracji nowych samochodów od tamtejszego Ministerstwa Środowiska. Decyzja wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym i dotyczy wszystkich modeli, w których stwierdzono możliwość oszukiwania w testach czystości spalin. *

Przedstawiciele inwestorów koreańskiej filii VW przyznali, że otrzymali stosowne pismo i rozważają obecnie swoje dalsze kroki. Jeszcze w tym miesiącu ma odbyć się przesłuchanie w sprawie afery spalinowej i VW Korea od jego wyników uzależniał swoje decyzje na tamtejszym rynku.

Koreańskie ministerstwo wydało zakaz na wniosek biura prokuratora Centralnego Dystryktu Seulu (Jung District), który planuje dowieść, że auta niemieckiego producenta zostały wprowadzone do sprzedaży na tamtejszym rynku na podstawie sfałszowanej dokumentacji.

ycipk-3e3psk

Zakaz będzie dotyczył ponad 60 proc. aut z aktualnej oferty VW w Korei. Firma od początku wejścia na tamtejszy rynek w 2007 r. sprzedała ponad 270 tys. samochodów. Według analityków obecne decyzje mogą być przyczynkiem do całkowitego wyrzucenia VW z Korei.

Prywatne pozwy przeciwko niemieckiemu koncernowi zostały już złożone w sądach i zamienione ostatecznie na pozew zbiorowy. Klienci domagają się odszkodowania, którego jednak producent nie chce wypłacić, oferując naprawę "trefnych" samochodów. Problemem może jednak być spełnienie koreańskich norm tylko za pomocą wymiany obecnego oprogramowania fałszującego dane. Firma już została zobligowana do wpłacenia 8,5 mln dolarów na socjalny program ochrony środowiska. Dla porównania, w USA koncern został sądownie zobowiązany do odkupu aut z oszukującym oprogramowaniem i wypłaty zadośćuczynienia 500 tys. klientom, którzy kupili jego samochody. Całość wyceniono na niemal 15 miliardów dolarów.

BC

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3e3psk

ycipk-3e3psk
ycipk-3e3psk