Toyota TS040 HYBRID wystartuje w Le Mans

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota TS040 HYBRID wystartuje w Le Mans
(zdjęcie producenta)
WP

*Zespół Toyota Racing zaprezentował nowy bolid o nazwie TS040 HYBRID, oraz przedstawił kierowców, którzy w sezonie 2014 wystartują w serii FIA World Endurance Championship (WEC), w tym w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. *

Łączna moc bolidu TS040 Hybrid wynosi 1000 KM. 3,7-litrowa, wolnossąca jednostka benzynowa V8 rozwija 520 KM. Dodatkowe 480 KM wzrostu mocy dostarczają na wszystkie koła jednostki elektryczne. Jest to najbardziej zaawansowana technicznie konstrukcja hybrydowa wykorzystywana w motorsporcie.

Powrót zespołu TOYOTA Racing do napędu na cztery koła nawiązuje do koncepcji, którą zespół rozwijał od 2007 roku, kiedy Supra HV-R z napędem na cztery koła została pierwszym samochodem hybrydowym, który wygrał wyścig 24-godzinny (Tokachi 24 Hours).

WP

Nowy napęd hybrydowy TOYOTA Racing został opracowany zgodnie ze zrewidowanymi wymogami WEC w zakresie obniżania zużycia paliwa. FIA zobowiązała zespoły do obniżenia zużycia paliwa o 25% w stosunku do sezonu 2013, zarówno w drodze usprawniania jednostek napędowych, jak i aerodynamiki bolidów. Czujniki zamontowane w każdym z bolidów będą mierzyły poziom zużycia paliwa, a w przypadku przekroczenia ustalonych limitów, na zespoły będą nakładane kary. Zespół TOYOTA Racing, dzięki współpracy z oficjalnym partnerem TOTAL i wykorzystaniu specjalistycznych olei, uzyskał jeszcze większą efektywność napędu hybrydowego.

W trakcie wytracania prędkości, generatory wspierają układ hamulcowy, akumulując energię, która za pośrednictwem inwertera jest przekazywana do superkondensatora NISSHINBO. Kiedy kierowca przyspiesza, oba pracują jako silniki, dostarczając wzrostu mocy o wartości 480 KM.

Na rok 2014 zespół TOYOTA Racing wprowadził także zmiany w podziale kierowców: Alex Wurz, Stéphane Sarrazin i Kazuki Nakajima pojadą bolidem nr 7, a Anthony Davidson, Nicolas Lapierre i Sébastien Buemi bolidem nr 8.

Kalendarium startów serii FIA World Endurance Championship w 2014 roku:

WP

20 kwietnia: 6-godzinny wyścig na torze Silverstone (Wielka Brytania)
3 maja: 6-godzinny wyścig na torze Spa-Francorchamps (Belgia)
14 czerwca: 24-godzinny wyścig Le Mans 24 (Francja)
20 sierpnia: 6-godzinny wyścig na Circuit of the Americas (USA)
12 października: 6-godzinny wyścig Fuji (Japonia)
2 listopada : 6-godzinny wyścig w Szanghaju (Chiny)
15 listopada: 6-godzinny wyścig Bahrajnu
30 listopada: 6-godzinny wyścig w San Paulo (Brazylia)

tb/

CB Radia i anteny na Allegro. Duży wybór, niskie ceny. Kliknij i wybierz najlepszą ofertę!

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP