Qaqwqwrqw

"To zwykły bubel - niech Tusk usiądzie za kierownicę"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Donald Tusk
Premier Donald Tusk (PAP, Fot: Leszek Szymański)
Qaqwqwrqw

Klub Solidarnej Polski złożył w sejmie wniosek o informację rządu na temat stanu realizacji i jakości inwestycji drogowych budowanych na Euro 2012. Wezwał też premiera Donalda Tuska do dokonania przeglądu sytuacji pod tym względem.

- Docierają do nas bardzo niepokojące i złe informacje o tym, że na budowie autostrady A2 pojawiły się poważne niedoróbki. Może się okazać, że ten odcinek - który kosztował bardzo dużo - to zwykły bubel, możliwe, że nie można się będzie tam poruszać i goście nie dojadą na Euro 2012 - powiedział na konferencji prasowej poseł SP Andrzej Romanek.

- Premier porusza się samolotem, a nie samochodem, szkoda, bo gdyby poruszał się samochodem, być może wstrząsy, które byłyby na niedokończonych autostradach, spowodowałyby u niego chwilę refleksji - stwierdził Romanek.

Qaqwqwrqw

Jak mówił, Tusk obiecywał w kampanii wyborczej budowę dróg i autostrad oraz głosił hasło "Polska w budowie". - My proponujemy hasło "Drogi i obwodnice - niespełnione Tuska obietnice" - oświadczył poseł SP.

- Panie premierze, wzywamy do podjęcia bardzo stanowczych decyzji - podsumował Romanek.

Poseł PO Paweł Olszewski powiedział, że apel Solidarnej Polski, to kolejna uporczywa próba zaistnienia tej partii w mediach. - Śmieszą mnie już ich konferencje, nigdy nie są merytoryczne, politycy Solidarnej Polski chcą tylko zaistnieć medialnie - podkreślił.

Po ostatnich mrozach na budowie A2 między Łodzią a Warszawą pojawiły się szczeliny w asfaltowej podbudowie - ustaliła GDDKiA. Jak jednak powiedziała rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken, takie szczeliny zdarzają się często i nie stanowią zagrożenia dla trwałości drogi.

Qaqwqwrqw

Budowę autostrady A2 z Łodzi do Warszawy podzielono na pięć odcinków - każdy z nich buduje inny wykonawca. Termin zakończenia budowy trzech z nich został określony na 5 czerwca 2012 roku. Odcinki A i C, które początkowo budował chiński Covec, mają być ukończone do 15 października 2012, ale dla kierowców mają być przejezdne w maju - przed Euro 2012. Autostrada między Łodzią a Warszawą będzie miała ok. 91 km długości.

Projekt nowelizacji ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych - przyjęty we wtorek przez rząd - przewiduje, że nawet nieukończone odcinki dróg krajowych i autostrad mogą być przed Euro 2012 otwarte dla ruchu. Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie takiej drogi wydana byłaby warunkowo, na określony czas.

Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw